13.04.2012

Хочу найкраще весілля!

Весілля в повітріНа самому початку розмови з майбутніми молодятами ставлю їм одне запитання: “Яке весілля ви хочете?” Варіантів відповіді насправді не так багато, переважно це – “веселе”, “звичайне”, “без пошлості” і так далі.  Рідше доводиться чути побажання – “класичне”, “молодіжне”, “активне”, але ще рідше зустрічаються визначення на зразок “найкраще” чи “розкішне”.

Кожен з вас зможе дати свою відповідь на запитання “Яке весілля ви хочете?” Але сьогодні я хочу розповісти вам які ж весілля бувають, принаймні в моєму розумінні.

Отже, я розділяю весілля на “традиційне українське”, “європейське” та “стилізоване”. Чим вони між собою відрізняються і як правильно вибрати стиль для себе, піде мова далі. Про “найкраще” весілля розповім також.

Традиційне українське весілля

Найближчим нам, українцям, завжди залишатиметься українське традиційне весілля. З наїдками в три поверхи, з безкрайнім морем алкоголю, зі співами за столом та танцями до ранку.

Класичне українське весілля
Українське весілля – це, в першу чергу, родинне свято. Коли дві родини знайомляться між собою, разом розважаються та святкують. Українське весілля сповнене різноманітних звичаїв та обрядів. Причому їх дуже багато, адже на кожній вулиці в селі чи місті є свої особливості та нюанси кожного звичаю. Багато з них відійшли у минуле і залишились тільки головні. До них відноситься (мова йде про частину весілля в ресторані) такі:

  • Батьки зустрічають молодят в ресторані хлібом та сіллю, благословляють, п’ють з ними келих шампанського і першими вітають молоду пару;
  • Застільна частина розпочинається з молитви, яку зазвичай промовляє Староста;
  • Танцювальна частина розпочинається з першого танцю молодого подружжя;
  • На завершення весілля відбувається церемонія знімання вельона (фати) і кидання його (чи весільного букета)  незаміжнім дівчатам;
  • Завершальним акордом офіційної  частини весілля є виконання всіма гостями пісні “многая літа”;
  • Подекуди ще зустрічається обряд розрізання весільного короваю;
  • Традиційне українське весілля триває приблизно до 2-3 години ночі.

Хоча в наш час в українське весілля починають вплітатися елементи європейського, як то весільний торт, церемонія знімання підв’язки тощо.

Класичне європейське весілля.

Тут теж присутні свої нюанси, тонкощі та особливості. Адже європейське весілля орієнтовне на самих молодят. Цей варіант переважно вибирають пари, котрі вже чогось досягли в житті і чітко знають чого хочуть, або чого не хочуть.

Класичне європейське весілля

Попри визначення “класичне європейське весілля”, важко чітко розповісти про його особливості. Адже тут теж є різні варіанти, обряди та нюанси. Тому зосереджуся на головних і найвідоміших:

  • Батьки не зустрічають молодят біля ресторану хлібом та сіллю. Молодята проходять до залу під оплески гостей та зупиняються біля гарно оформленого подарункового столика під аркою. Тут їх і вітають батьки та гості;
  • Подарунки в, як правило, гості присилають молодятам поштою за кілька днів чи тижнів до весілля;
  • Головною подією весілля є церемонія реєстрації шлюбу, на церковний чи світський манер, яка відбувається в безпосередній близькості до місця проведення святкової вечері. (У нас це називається “виїзна розписка”);
  • Танцювальна частина розпочинається танцем молодого подружжя (так само як і в українському варіанті);
  • Велика увага приділяється весільному торту та церемонії його розрізання;
  • Церемонія знімання вельона (фати) відсутня, наречена просто кидає свого букета, причому може це зробити у будь-який момент, коли їй заманеться;
  • Цікавим моментом весільного дійства є церемонія знімання весільної підв’язки нареченої. (Про це доведеться написати окремо);
  • Триває  європейське весілля близько чотирьох годин.

На європейському весіллі велика увага приділяється дрібничкам і все дуже ретельно продумано. А численні репетиції головних обрядів не залишають місця для непродуманих казусів.

Порада: Перед тим, як перейти до наступного весільного стилю, кілька слів про  два попередні. Насправді в наш час повністю зробити весілля у європейському чи традиційному українському стилях, дуже важко. Тому я завжди раджу молодятам вибрати з обох них ті елементи, котрі їм подобаються і які можливо використати на їх весіллі.

Стилізоване весілля

Мабуть найцікавіший, але й найскладніший жанр весілля. Тут за основу сценарію беруться уподобання наречених. До таких можна віднести будь-що. Це може бути і історична епоха і улюблений кінофільм, улюблена місцевість (Гуцульщина, Багами тощо) чи потяг до екстремальних розваг .

 Гангстерське весілля

При організації такого весілля за основу потрібно взяти елементи українського та європейського весілля і доповнити тематичними особливостями. Для гангстерського весілля, до прикладу, це може бути і виїзне казино і жартівливе пограбування вже не кажучи про відповідний стиль одягу та декору. Для середньовічного стилю підійдуть лицарські поєдинки, майстер-клас середньовічних танців, кінний супровід весільного кортежу і так далі. Все залежить від обраного стилю, вашої фантазії і, звичайно, ваших фінансових можливостей.

Головне, в цьому випадку,  не перестаратися і не перетворити весілля на повну тематичну реконструкцію.

Найкраще весілля.

Після всього написаного в попередніх розділах, мушу вас розчарувати, дорогі молодята. Універсального рецепту найкращого весілля не існує. Для кожної пари він свій. Комусь подобається спокійне сімейне весільне дійство, а хтось любить активне, динамічне та оригінальне. І ваше найкраще весілля  підійде тільки вам. Можу дати вам тільки одну пораду – залучайте до організації  вашо свята тільки професіоналів і все добре і уважно продумуйте та плануйте. Тоді все буде гаразд.

 Старша пара

І на своєму “золотому” весіллі, в оточенні дітей та внуків, ви будете згадувати як було гарно на вашому НАЙКРАЩОМУ весіллі!


Партнер посту:  Если вы страдаете излишним весом и не доверяете разным сомнительным методикам, попробуйте самостоятельно заняться собой и узнать как похудеть в домашних условиях.

Весілля, Весільні традиції, Організація весілля , , , , , , , , , , , , , ,
3 Comments
  1. Доповню поради щодо найкращого весілля словами: “Don’t worry be happy!”.
    Якщо налаштуватися на “пазітіфф”, то байдуже який ви обрали стиль,
    задоволення ви отримаєте. Якщо ж все весілля гризти себе і свою кохану
    людину через дрібниці, то такий сценарій ніякий Спілберг не врятує:)

  2. Домовимося. Нехай-щастить. 067-93-86-890. 063-213-91-04 vk.com/tsiganishou

  3. Шоу-балет “Фіміам”
    НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК ДЛЯ МОЛОДЯТ. Шоу циган шоу-балет”Фіміам” Без відомої «Циганочки» в нас не проходить жодне святкування днів народжень чи весіль. Циганський танець входить в групу найбільш популярних танців світу. Запальний ритм заставляє всіх присутніх піднятись зі своїх місць і, незалежно від віку, зануритись в цей кольоровий танок. Циганському танцю більше 15-ти століть, тому і не дивно, що він такий популярний. Ми зробимо Ваше весілля: незабутнім, яскравим, веселим. Внашому Шоу будуть задіяні всі гості-незалежно від віку. Телефо! нуйте-Домовимося. Нехай-щастить. 067-93-86-890. 063-213-91-04 http://www.fimiam.com.ua vk.com/tsiganishou

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *