30.04.2012

Підв’язка нареченої

Церемонія знімання підв'язка напеченоїОдним з найпікантніших моментів весілля від недавніх пір стала церемонія знімання весільної підв’язки нареченої і кидання її неодруженим хлопцям.

Традиція кидання підв’язки прийшла до нас із Заходу і моментально стала невід’ємним атрибутом весільного дійства. І в нашу весільну моду міцно увійшов цей обряд. Думаю, багатьом дуже цікаво дізнатися, що ж все-таки історично передувало появі настільки “солодкого” аксесуара в гардеробі нареченої.

Історія виникнення традиції знімання підв’язки.

Традиція кидати підв’язку виникла в 14 столітті, з’явившись завдяки забобону, поширеному в деяких частинах Європи: люди щиро вірили, що частинка одягу нареченої або нареченого принесе в їхній будинок успіх і любов. Під час застілля, кожен гість прагнув відірвати хоча б клаптик від щасливого вбрання. І залишатися б молодятам до кінця святкування без одягу, але, на щастя, хтось дотепно придумав кидати різні деталі одягу гостям. Підв’язка – була однією з них. Здавалося, вихід знайдено, але не тут-то було. Для наречених проблема залишилася, як і раніше. Чому? Дуже просто. Під впливом винних парів, знаходилося чимало нахаб, що старалися зірвати підв’язку з ніжки красуні-нареченої. Тому повелося, що з ноги нареченої підв’язку може зняти лише законний чоловік, а для жіночої половини наречена стала кидати свій букет.

Найтонша підв’язка, прикрашена квітами, стрічками і мереживом, в наші дні носить чисто декоративну функцію, тоді як в минулі часи панночки надягали підв’язки, щоб підтримувати панчохи. За кольоровою гамою підв’язка повинна гармоніювати з панчохами і взуттям.

Дві підв’язки нареченої.

Перша – називається «щасливою» і одягається на праву ногу трохи вище коліна. Саме її наречений невимушеним жестом жбурляє в натовп своїх неодружених друзів.

Дві підв'язки нареченої.

Друга підв’язка називається «солодкою» або «медовою» і кріпиться на лівій нозі вище, ніж «щаслива». З цією підв’язкою наречена розлучається в першу шлюбну ніч. Чоловік залишає цю розкішну річ собі і зберігає, як талісман.

Коли знімати підв’язку?

Отже, якщо з другою підв’язкою все зрозуміло, а коли ж знімати з нареченої першу підв’язку? Зазвичай це відбувається на завершення бенкету, після того, як кинуто букет незаміжнім подругам нареченої (хоча за традицією підв’язку кидають першою). Як правило, для цього моменту весілля підбирається особливий музичний супровід. На Заході цей момент весільної вечірки не менш важливий, ніж перший танець молодят. І найчастіше підв’язку кидають після того, як кинутий букет незаміжнім подругам нареченої (хоча за традицією підв’язку кидають першою).

Наречена танцює перед зніманням підв’язки.

Отже, по центу танцювального майданчика розташовується стілець, на якому сидить наречений.  Неодружені хлопці займають свої “бойові позиції” позаду спинки стільця. Наречена танцює під повільну мелодію навколо нареченого, ставить ніжку на стілець, кокетливо піднімає плаття і наречений зубами (чи руками) знімає підв’язку і жбурляє її в юрбу неодружених хлопців.

 

Церемонія знімання підв'язка напеченої

Наречений танцює перед зніманням підв’язки.

Знову по центу танцювального майданчика розташовується стілець, на якому сидить тепер уже наречена.  Неодружені хлопці займають свої “бойові позиції” позаду спинки стільця. Наречений танцює під повільну мелодію навколо нареченої, опускається на одне коліно перед нареченою, кокетливо піднімає плаття і зубами (чи руками) знімає підв’язку і жбурляє її в юрбу неодружених хлопців.

Наречений знімає підв'язку нареченої.

Цей варіант буде доречний, якщо у нареченої пишне плаття і підіймати його, тримаючи ногу на стільці (як у попередньому варіанті) ризиковано для честі та гідності нареченої.

Американські жарти.

Для тих молодят, котрі можуть дозволити собі гарно пожартувати, може стати у пригоді американський весільний досвід. Там наречений, коли буцімто знімає підв’язку нареченої, дістає з кишені заготований пікантний елемент жіночого туалету  (це можуть бути шкіряні стрінги чи білизна з горошки) і кидає хлопцям перший раз. А вже на другий раз кидає власне саму підв’язку.  Але цей жарт потрібно узгодити з нареченою, бо можливо їй буде це не приємно.

Цнотлива альтернатива.

Якщо жоден з перечислених вище варіантів вам не підходить, але кинути щось холостякам дуже хочеться, тоді на допомогу може прийти бутоньєрка (букетик з піджака) нареченого. Наречена акуратно знімає її і вручає нареченому. Він, в свою чергу, кидає бутоньєрку неодруженим хлопцям.

Красивий фінал.

Наречений кидає підв’язку всім неодруженим гостям. Хто зловить – того незабаром чекає вдала одруження. Гарно виглядатиме, якщо дівчина, що зловила букет, і хлопець, який став щасливим власником такого цінного сувеніра, станцюють разом.


Партнер посту:  Вниманию всех, кто планирует в этом году свой отдых в Судаке. У Вас есть возможность прямо на сайте заказать номер в одном из 24-х наших объектов отдыха, оплатив его с помощью любой удобной для Вас платежной системы.

Весілля, Весільні традиції , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *