02.12.2010

Варіанти розсадки гостей за весільним столом.

Розсадка гостей за весільним столомОдним з найважливіших чинників успіху вашого весілля є правильна розсадка гостей на вашому святі. Тут треба не тільки розсадити гостей так, щоб їм було зручно, вони ще й мають добре бачити молодят, сидіти поряд зі своїми знайомими (а , не дай Боже, з ворогами), не сидіти на протязі і багато інших “не” та “повинні”. Окрім того, як правило, на весіллі присутні почесні гості – їм бажано віддати найкращі місця. На практиці існує дуже багато різноманітних варіантів розсаджування гостей. Про всі варіанти я розповідати не буду – для кожного ресторану та для кожного конкретного весілля тут є свої особливості, але про найпопулярніші варанти розкажу.

Для весілля в колі родини та найближчих друзів, найбільш зручною буде розстановка весільних столів у формі букви «Т». У торці столу слід посадити нареченого і наречену, а також дружби та дружки. Гості ж будуть сидіти обличчям один до одного, що є ідеальним для добре знайомих людей.

Розсадка гостей на весіллі буквою "Т"

Для середньої кількості гостей, можливо, підійде варіант розстановки весільних столів у формі літери «П». Особливо добре ця фігура підійде, якщо запрошених з боку нареченого і з боку нареченої приблизно однакове. Якщо кількість місць дозволить, краще посадити гостей обличчям один до одного: у такій обстановці малознайомим людям буде легше спілкуватися.

Розсадка гостей на весілля буквою "П"

Якщо весілля обіцяє бути гучним, а запрошених настільки багато, що їх складно навіть запам’ятати по іменам, спробуйте розставити весільні столи літерою «Ш». У центрі такої складної фігури розміщують молодих та дружбів з дружками.

Розсадка гостей на весіллі буквою "Ш"

Якщо гостей очікується багато, а приміщення, де буде проходити весільний бенкет, невелике, можна поставити весільні столи літерою «Г».

Розсадка гостей на весіллі буквою "Г"

Для тих, хто планує провести весілля у формі фуршету, оптимальним буде американський варіант розстановки весільних столів. Страви святкового меню ставляться на довгі, що стоять біля паралельних один одному стін столи. Гості ж вільно переміщаються між цих весільних столів з тарілками, накладаючи собі того, чого забажають.

Американська розстановка столів на весілля

Англійська варіант розстановки столів. У цьому варіанті  молодята та дружби з дружками сидять за окремим столом, а інші гості розподіляються групами по 8-10 осіб за невеликими столами навколо винуватців свята (круглі столики). Такий варіант розсадження може використовуватися як «променями»,

Англійський варіант розстановки квадратних столів «сонечком»

так і «ялинкою» (прямокутні столи), коли столи ставляться у вигляді променів від столу молодят або під кутом в 45 градусів паралельно один одному.

Англійський варіант розстановки квадратних столів «ялинкою»

Окремий столик молодят у італійському варіанті розташований на  невеликому подіумі чи сцена. Гості сидять по чотири людини за невеликими, півколом розміщеними столиками.

Італійський варіант розстановки круглих столів, по чотири гостя за стіл і молодятами на сцені чи подіумі

Який би варіант розстановки весільних столів ви не вибрали, потрібно обов’язково подбати про спеціальні картках з іменами гостей, які потрібно поставити на тарілки, щоб уникнути плутанини при розсаджуванні, а столики пронумерувати. Номер столика бажано заздалегідь вписати  в запрошення кожному гостеві.  До речі, зустріччю і розміщенням запрошених займаються батьки молодих, а не самі молоді.

Як не парадоксально,  але останнім часом в більшості випадків наречені обирають для свого весілля англійську чи італійську схеми розстановки столів, а на заході ж саме довгі прямокутні столи вважаються самим стильним варіантом оформлення простору бенкетного залу.

Розташування весільних столів.

Прохання-побажання, в кожному з цих варіантів залиште трохи місця перед столом наречених і між столами гостей, бо в іншому випадку жоден ведучий не зможе фізично відпрацювати свого гонорару, а гостям буде дуже некомфортно.

Весілля, Весільні зали, Організація весілля , , , , ,
5 Comments
  1. Супер ! Американський самий гонський =) А і щеодне а чого всюди гості нареченої гостей нареченого нетреба запрошувати? ))

    • Ага, бачу глюк. Виправлю на днях. Роботи з тим трохи є. Але видно шо сам робив, а не передирав)))

  2. Гарна іллюстрація до статті (-;
    А взагалі я ніколи і не задумувався про стільки варіантів розсаджування гостей…

  3. А як щодо затратності? Буде різниця?
    От наприклад, якщо при розсадженні літерою “Т” можна поставити по пляшці горілки з кожного краю столу (це я так, образно кажучи), то при розсадженні “ялинкою”, треба ставити уже на кожен столик по окремій пляшці.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *