13.08.2010

Звукорежисер на весіллі – розкіш чи необхідність?

Замовники, з якими я бачуся вперше, часто дивуються коли я кажу що зі мною в парі працює звукорежисер. Ті, кому доводилося побувати на весіллях, з моєю участю – вже все розуміють. Тому зараз цей пост присвячую своєму брату та звукорежисеру на святах, Ярославу Метельському. А точніше спробую розповісти про особливості його роботи.

Для того, щоб зрозуміти чи потрібен він на весіллі – давайте розберемося з його  обов’язками.

Музичне оформлення конкурсної програми. Працюючи на весілля, корпоративах, ювілеях, презентаціях та акціях не обійдешся без великої кількості музичних підкладок (на вихід тостуючих, на оголошення різноманітних номінацій, на озвучення певних подій), нарізок (сюжетна музика для конкурсів, розваг, імпровізацій і т. д.), акцентів (фанфари, туші, гонги та інше). Самому вести свято, сидіти за пультом, шукати відповідну музику і її вмикати практично нереально. Кожного разу витрачати купу часу щоб пояснити комусь з музикантів що і коли вмикати, а потім переживати чи він чогось не забув – справа не надійна. Набагато краще, коли одна людина постійно відповідає за весь набір музичних треків, вільно орієнтується в програмі і допомагає ведучому.

Забезпечення якісного звуку. В кожного з людей на планеті різні тембри голосу та різна сила голосу. Навіть в ідеально налаштований мікрофон одна людина буде шепотіти, а інша кричати. А ще, беручи до уваги звичку тостуючих жестикулювати мікрофоном, налаштовувати його потрібно постійно. Адже для гостей приємніше чути гарний рівний голос в мікрофон і не прислухатися – що ж там сказала мама нареченого чи кривитися від дзвінкого та сильного голосу сестри нареченої. Тому за якісний звук відповідає звукорежисер.

Фоновий музичний настрій. Відійшли в минуле часи, коли свято на час застілля перетворювалося на радянську столовку з дзенькотом виделок та ножів. Зараз уже нікого не здивуєш фоновою музикою під час застілля. Але ця музика теж створює настрій і тому повинна відповідати події та її стилю. Підбір музичного фону теж забезпечує звукорежисер.

Екстремальний ді-джей. Передбачити всю нюанси перебігу свята дуже важко, завжди потрібно мати запасний варіант. Часом ситуація вимагає екстремальних заходів. Тут на сцену виходить екстремальний ді-джей і рятує ситуацію.   Екстремальний ді-джей – він же звукорежисер.

Творчість за пультом. Робота з публікою вимагає постійної імпровізації. Неможливо один конкурс двічі провести однаково, адже, принаймні, учасники завжди різні. Тому звукорежисер постійно слідкує за перебігом програми і реагує на її зміни музичними треками. Досить часто бувають ситуації коли я сам не знаю яка мелодія зараз зазвучить. Тому звукорежисер є також творцем свята.

Підсумовуючи попереднє можу сказати що, коли ти впевнений в своєму звукорежисері, в тому, що в тебе завжди прикритий твій музичний тил, починаєш всю увагу приділяти програмі свята та  гостям. Свято від цього тільки виграє. Тому творчий тандем ведучого та звукорежисера є просто необхідний на Вашому святі.

Весілля, Організація весілля , , , , , ,
6 Comments
  1. Ти правий на всі 100% вот головна проблема це пояснити клієнту …
    А на рахунок екстримального ді-джея класно придумав =)

  2. Та що клієнту пояснювати, “так нада” і все.

  3. Хрипач Ярослав 03.09.2010 at 13:43 Відповіcти

    Я не знаю жодного тамади, який би не хотів мати свою людину за пультом… Насправді вважаю якщо добре спрацьований тандем
    тамада- звукорежисер то це величезний плюс для всіх!

  4. А я не знаю багато тамадів, які б не пошкодували грошей заплатити людині за пультом. Хто хоче той має.

  5. На сьогоднішний час, не так уже й багато ведучих, може собі позволити утримувати в “штаті” звукорежисера… Але скажу з досвіду, ті люди які так [censored] заслуговуюють на повагу і шану! І успіх свята, від того, дуже і дуже залежить! Перечитавши статтю – таке враження, що кожне слово вимовляю сам, а не читаю! !!!!  Згоден 100%! 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *