Допомагаючи молодятам в організації весілля, постійно стикаюся з майже однаковою ситуацією. Практично ніхто з них не пише собі плану весільного дня! Хоча це дуже серйозне упущення. Спробую пояснити свою тезу на практиці.
Навіщо потрібен план весільного дня? Гарне запитання! Щоб дати на нього відповідь, давайте подумаємо куди маються потрапити молодята в день весілля. Перераховуємо разом: 1) наречена зранку на зачіску і макіяж; 2) брама, викуп, перепій – тобто наречений має забрати наречену з її дому; 3) урочиста реєстрація в РАГСі; 4) церковний шлюб; 5) фото та відео сесії; 6) ресторан чи приміщення святкування. Тепер додайте сюди кільканадцять переїздів з корками на дорогах і цінні хвилини очікування. Тепер запихніть це все у першу половину дня. Якщо це все не розвести розумно в часі – захекані і забігані молодята, після приїзду до ресторану, отримавши від батьків від батьків “догану” стосовно запізнення – уже нічого не захочуть.
Як правильно скласти план весільного дня? Для цього потрібно йти від зворотнього, тобто від часу, на котрий ви запросили гостей до ресторану. Як свідчить практика – у літню пору гостей краще запрошувати на 17.00-18.00 (спека уже не так лютує), а в зимову пору оптимальним буде час 16.00-17.00 (гості взимку допізна не сидять і молодятам краще заходити до залу коли ще не зовсім темно щоб відео оператор зміг це зазняти) Отже, припустимо, ви запросили гостей до ресторану на 17.00 – віднімаємо час на дорогу від церкви з поправкою на 15-20 хвилин і маємо час, коли має закінчитись обряд вінчання. Так, власне вінчання повинно бути останнім пунктом перед поїздкою в ресторан. Справа в тому, що до церкви прийдуть багато гостей і якщо її розмістити по часу далеко від ресторану – що тоді ви будете робити з тими гостями, котрі прийдуть до церкви? Повертаємось до часового плану. Церковний шлюб триває близько 30-40 хвилин. Віднімаємо звідси час на переїзд від РАГСу до церкви з поправкою 15-20 хвилин, тут багато часу непотрібно (хвилин 30 зі всіма поправками). Віднімаємо цей час і бачимо коли ви маєте бути в РАГСІ. Знову врахувавши дорогу, розуміємо коли повинні завершитись фото та відео сесії. Для останніх, в свою чергу потрібно запланувати близько 3-4 годин. Шляхом нескладних розрахунків можна визначити годину, о котрій молодята мають завершити церемонію викупу нареченої і виїхати з хати. З досвіду скажу що викуп нареченої зі всіма приїздами, торгами та благословеннями займе близько години. До цього моменту плани молодят розходяться – наречений розраховує час на дорогу від свого дому, на благословення в своїх батьків та на вмивання з одяганням і визначає час свого підйому, а наречена відраховує час на зачіску та макіяж (близько трьох годин), одягання, вмивання (часом добирання до салону краси) і з жахом розуміє, що день у неї розпочнеться близько 05.00-06.00. Ось так приблизно має виглядати гарно продуманий план весільного дня. Тепер зрозуміло що без чіткого графіку важко буде встигнути всюди.
Коли потрібно складати план весільного дня? Тут усе дуже просто – як тільки визначилися з датою весілля, рестораном, РАГСом і церквою. Чим швидше ви це зробите – тим більше у вас шансів домовитися у РАГСі та церкві на потрібний вам час. Ще маленька порада (чи прохання) стосовно складання плану весільного дня порадьтеся з тамадою 🙂
Як розвантажити день весілля? Насправді виграти багато часу не вдасться, але трохи можна, якщо перенести розписку в РАГСі на інший день, або запросити реєстратора до ресторану. Тоді економія часу буде від години до двох (це за рахунок переїздів, чекання та самої церемонії). Варіант виїзної церемонії реєстрації одруження дасть також можливість стилізувати її.
Наостанок, я чудово розумію, що яким би ідеальним не був план, повністю дотримуватися його неможливо – завжди будуть виникати непередбачувані чинники. Але часовий план, принаймні допоможе вам рухатися у правильному керунку.
Зараз дуже часто молодята почали відмовлятися від викупу та РАГСу в день весілля. Можна цілий день до вінчання присвятити фото і відеозйомкам, і не десь на площі ринок, чи в будинку вчених, а поїхати десь далі…в поле колосків чи замок! Потім на 14.00 чи 15.00 вінчання, при тому, що всі гості з зачісками і святково вбрані приїдуть на вашу головну подію, а вже потім всі по машинам/автобусам і разом прямують в ресторан! Дуже часто гості не хочуть приїжджати на вінчання, бо молоді ще після нього їдуть на фото-прогулянку.