Здавалося б вже стільки написано про підготовку до весілля, стільки проговорено, стільки відзнято, що вже всі все давно знають і розуміють. Але життєвий досвід підказує, що ні – таки є ще питання та нюанси в цьому процесі. Не буду довго розводити філософію і одразу перейду до суті.
Коли розпочинати підготовку до весілля? Питання дуже риторичне, адже комусь достатньо місяця, а хтось і в рік вкластися не зможе. Але одне скажу точно – забагато часу не буває. Чим більше у вас буде часу на підготовку – тим більше буде шансів вибрати та замовити саме те і ті послуги, про які ви мріяли. В черговий раз повторюся, але скажу – найважливішими складовими вашого вдалого весілля є зал (приміщення, де має відбуватися ваше весілля), музичне оформлення (хочете ви щоб це був музичний гурт чи плануєте замовити послуги ді-джея – не важливо), фото та відео оператори (від них залежить яку пам’ятку про свій найважливіший день ви покажете своїм дітям та внукам) та ведучий (від цієї особи залежить чи будуть ваші гроші, потрачені на організацію весілля, приносити вам радість чи розчарування).
Чому я акцентую увагу тільки на цих п’яти моментах? Так, справді, весілля вашої мрії складається ще з багатьох нюансів та аспектів, як то весільний тор, декорування залів, костюм нареченого, сукня нареченої та багато іншого. Але ці перші п’ять складових є унікальними. Спробую зараз пояснити свою думку.
Зал для весілля. Не чув такого, щоб в одному приміщенні одночасно відбувалося два весілля. Зараз маю на увазі не різні зали одного ресторану, а власне один зал з двома весіллями. Звичайно, якщо одружуються одночасно дві пари, що мають родинне коріння (наприклад, брат одружуються в той самий день, коли заміж виходить сестра, або дуже хороші друзі з купою спільних знайомих вирішили відсвяткувати весілля разом), таке можна організувати, але ця ситуація буде винятком з правила. Тому місце проведення свята можна вважати унікальним для однієї пари на одну дату. Тому зал для весілля бажано замовити заздалегідь, бо він є дуже важливим елементом святкування.
Про тамаду, музикантів, фото і відео операторів. Не думаю що ви були б у захваті, якби в день весілля побачили в ресторані зовсім не того ведучого, з яким домовлялись, чи інших музикантів та істориків вашого свята – фото та відео операторів. І це логічно, адже ви потратили купу часу для пошуку людей, чиїми послугами ви б хотіли скористатись. І вибрали їх ви саме тому, що їх робота, на вашу думку, вас оптимально задовольняє. Вони для вас у цей день є унікальними. І, якщо ви вчасно з ними не зустрінетесь і не домовитесь, змушені будете користуватись послугами інших людей, котрі можливо менше вам імпонують. А, маючи більший запас по часу, у вас відповідно вищі шанси вибрати саме тих людей для вашого свята.
Інші елементи свята. Тепер розглянемо яка ж ситуація з іншими аксесуарами. Дизайнер може оформити на одну дату більше одного залу, а туфлі в магазині не існують в одному екземплярі. Вибір цих аксесуарів є набагато більшим, та все ж таки вимагає багато часу. Нехтувати ними і відкладати на останній момент не потрібно.
Отже, починати підготовку заздалегідний, вигідно з організаційно-прагматичної точки зору. Ви зможете вибрати для себе найкраще і всі встигнути.
Про весілля, котрі не відбулися. В практиці кожного більш-менш досвідченого “весільника” траплялися випадки, коли заплановане весілля відмінялося через те, що молодята розійшлися. На перший погляд цей абзац не має жодного відношення до всього попереднього тексту. Зараз все поясню. В період зустрічання молодята не зіштовхуються з побутовими, фінансовими та соціальними аспектами сім’ї. Їх спілкування знаходиться на чуттєвому, емоційному та естетичному рівнях. Часто-густо в цей період взагалі не беруться до уваги, або не достатньо беруться до уваги звички, риси характеру та захоплення один одного. А, з моменту, коли прийнято рішення готуватися до весілля і визначено дату, молодята вступають в інший період. Вони починають приміряти до себе роль чоловіка та дружини. Добре, якщо на цьому етапі вдається розібратися в своїх почуттях.
Тому, довший період підготовки потрібен також ля молодят, щоб відчути себе в ролі чоловіка та дружини і перевірили свої відчуття та почуття.
Про церковні заручини. Церква теж тривалий час робила велику паузу для молодят між рішенням одружитися та шлюбом, шляхом впровадження церковних заручин.Цей елемент обряду вінчання має місце й у наш час, тільки у давні часи заручини відбувалися ще задовго до шлюбу (приблизно за рік), а вже після повної уніфікації обряду вінчання безпосередньо під час нього. Заручини як у давнину, так і тепер відбуваються у церкві в притворі або у вході до церкви, якщо притвору в храмі немає. Тут слід пам’ятати про символічність церковного обряду. Молодята заручаються ще у вході до храму, а не при тетраподі, при якому буде відбуватися Тайна Шлюбу. Справа в тому, що оскільки тетрапод символізує престіл Бога для людей, то таїнство буде відбуватися перед лицем Господа, тому молоді не можуть приступати до нього не приготовані. І якщо у минулому після заручин проходив певний період часу, в якому молоді готувалися до шлюбу, то тепер заручини мали б символізувати те, що люди вже є приготованими до подружнього життя (коли пройшли передшлюбні навчання та різні підготовки) і можуть стати перед Богом і просити у Нього благословення на подружнє життя. Зараз більш точно розповісти про цей обряд мені складно, спробую найближчим часом зустрітися зі служителями церкви і більше про це розпитати.
Отже, чим більший запас часу у вас запланований до весільного дійства, тим краще ви зможете приготувати своє свята і тим міцнішим буде ваш шлюб.
Я, звичайно не хочу стверджувати що це правило працює завжди, але велике раціональне зерно у цьому є.
Реклама в блозі: Коли вирішуєш будувати будинок – найголовніше вчасно його накрити поки не почалися дощі і сніги. І, як правило часу на покрівлю залишається мало і хочеться щоб швидко, якісно і не дорого. Ось тут і починаються гонки – стеля, балки, покрівля ціни, якість, матеріал – а вибрати щось так важко.