25.02.2011

Про стиль, стереотипи і штампи ведучого

Роман Метельськкий на святі на природі 27 лютого 2010 року для компанії ТКС Кожен ведучий, котрий досягає певного рівня роботи і певної відомості, отримує на додачу стиль, стереотипи та штампи. Як ці речі виникають і як впливають на ведучого зараз спробую проаналізувати.

Отже, стиль ведучого, на перший погляд всім зрозуміле поняття. В більшості випадків, коли говорять про стиль ведучого, називають народний, класичний, сучасний (або молодіжний) і естрадний (або цирковий) та ін.  І тут, власне, ховається помилка. Перелічені стилі – це не зовсім  стилі ведучого, це швидше стилі самого свята (святкового дійства). А хороший ведучий проведе свято у будь-якому з вищенаведених стилів. Що до стилю самого ведучого, то тут можна виділити тільки основні: інтелігент, мачо(або казанова), свій хлопець, зірка, солодкий, хам та багато інших. Зазвичай за свою кар’єру ведучий змінює кілька стилів відповідно до віку і до професійності. Проте дуже рідко зустрічаються ведучі одного стилю – частіше він поєднує в собі два або кілька стилів. Наприклад, хам-зірка, мачо-інтелігент і так далі. Стиль ведучого формуються на глибоких психологічних рисах характеру і змінювати його надзвичайно важко. Тому, поспілкувавшись з ведучим деякий час, ви легко зможете визначити його стиль.

Що стосується стереотипів, то ними Ведучий, тамада - Роман Метельськийведучих “нагороджують” глядачі. Мене не раз, під час ведення весілля, питали: “А корпоративи ви ведете?” А на корпоративах зазвичай питають чи веду весілля чи випускні. Такі запитання яскраво демонструють ситуацію з навішуванням стереотипів. Якщо мене бачать в якості ведучого весілля, я автоматично стаю весільним тамадою, якщо ведучим корпоративу – корпоративним ведучим і так далі. Велика заслуга в цьому є й самого ведучого, адже далеко не всі можуть однаково добре провести різнопланові заходи. Ще надзвичайно легко потрапити під приціл стереотипу, якщо провести кілька заходів підряд, або за дуже короткий період часу, для різних громад. До прикладу, провівши кілька свят для певної політичної партії чи сили – стаєш частиною її обличчя, заходи для певної релігійної конфесії “дають підстави” вважати тебе прихильником певної віри, ну і заходи для представників іншої орієнтації… Тому, набагато краще, коли перепитують: “А ви ведете … ?”

ведучий, тамада, Роман МетельськийСлово «штамп» походить від італійського слова «stampa», що означає «печатка». «Під штампом у науці про мистецтво актора, – пише у своїй книзі« Акторські штампи та їх подолання » Л. Заславська, – прийнято розуміти зовнішнє акторське пристосування, за допомогою якого живі людські почуття, дії, характери підміняються їх формальним проявами за допомогою раз і назавжди вироблених прийомів та засобів». Ведучий також, в процесі роботи набирає на себе певних стандартних реакцій на певні події і у певний час.  Ви мабуть на раз бачили, як ведучий, у, теоретично, драматичний момент, зі сльозою на очах, низьким хриплим голосом роговорить якісь слова, а у цей момент всі гості ридають від сміху. А ведучий не може перелаштуватися – бо в нього в цей момент працює штамп. Штампи є і позитивними – коли на різку неприємну репліку гостя ведучий відповідає приємною посмішкою і незвичним проханням підтримати гостя оплесками за вдалий жарт. Хоча в більшості своїй штампи є негативним явищем, бо гальмують професійний ріст.

Ось таке незвичайне есе написалося мені цього разу. Цікаво, чи сподобалось воно вам? Напишіть, як не важко – буду вдячний.


Реклама в блозі: Цікаву підбірку вского-різного знайшов на сайті гримайлів.

Новий сайт відео інтерв’ю – тут можна багатьох цікавих людей.

Щось цікаве , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *