09.08.2010

Тенденції весільної моди, або куди міняється весілля

Займаючись проведенням весіль уже більше десяти років, спостерігаю за тим, як міняється весільна мода. І особливо помітними зміни стали за останні 2-3 роки. Про деякі з них хочу розповісти докладніше.

Де справляють весілля? Майже повністю відійшли у минуле часи, коли весілля робили в шалаші на подвір’ї чи на городі. Зараз і економічно вигідніше і простіше з точки зору нервової системи провести весілля в ресторан (їх останнім часом стало досить багато). Погодьтеся, шукати, шатро, монтувати його, шукати посуд, наймати господинь, купувати і звозити величезну кількість продуктів, забезпечувати для них холодильники – це далеко не весь перелік тих справ, яких можна уникнути замовляючи ресторан.  Стосовно фінансової частини – то затрати приблизно однакові. Звичайно, є ще окремі випадки, коли весілля проводять в шалаші, але це вже швидше виняток з правила.

Весільна забава. Ще років десять тому гості приходили на весілля щоб гарно побавитись. І нічого особливого їм для цього не було потрібно. Зараз, під час засилля різноманітних шоу, концертів та конкурсів на всіх телеканалах, гості приходять на весілля щоб їх бавили.

Весільні старости. Їх обов’язків на весіллі теж стало суттєво менше. Залишилося тільки благословення в молодят та початок забави у весільному закладі. Але зараз уже частіше доводиться зустрічати старост, котрі не можуть справитися навіть з тим мінімумом обов’язків.

Тамада. За останній час він, з розряду екзотики, плавно перемістився в розряд необхідності. Його набір функцій та обов’язків  збільшився набагато. До чисто розважальних додалися організаційні.

Коровай. Зараз він ще присутній на весіллі. Але навіщо – вже мало хто знає. Оскільки “даровання”, тобто момент коли молодятам дарують подарунки, змістився на початок весільного застілля, роль короваю стала чисто декоративною.

Весільний торт. Він міцно пустив коріння на українському весіллі. Зараз його можна побачити майже у всіх молодят. Європейські традиції розрізання торта припали до вподоби нашим молодятам.

Стилізована виїзна церемонія реєстрації одруження. Зараз усе частіше можна побачити церемонію реєстрації одруження безпосередньо в, або біля ресторану.  Часом вона буває в певному стилі, як то лицарському, ретро, українському та ін.  Це дуже зручно для молодят оскільки вони економлять багато часу, і для гостей – їм не потрібно всюди їздити за молодятами. Правда ця розписка є несправжньою – бо ні печатку, ні книгу реєстрації з РАГСу не виносять. Дуже шкода, що наразі немає можливості проводити церковні шлюби поза межами церкви.

Фуршетний та спеціалізовані столи. Майже на кожному весілля стало доброю традицією робити окремо “солодкий стіл” з кавою,чаєм, капучіно і т. д.

Особливе музичне оформлення. Для підсилення важливих моментів весілля досить часто почали використовувати колективи троїстих музик, струнні квартети, окремі музичні інструменти (арфа, тамбурини..) та інше. Якщо це працює на стиль весілля – тоді такий підхід цілком виправданий.

Скриньки для конвертів. Потроху відходять у минуле підноси для конвертів гостей під час вітання молодят. На зміну їм приходять різноманітні скриньки, будиночки та інше. Виглядає це набагато гарніше.

Тривалість весілля. За останні 2-3 роки тривалість весілля скоротилася на добрих 2-3 години. Рідко вже весілля закінчується пізніше  другої години ночі. А коли весілля відбувається в неділю – першими з нього йде молодь. Пояснюється все просто – молодь почала дорожити роботою і не дозволяє собі надмірності.

Декорування залу. Вже зараз практично не реально зустріти весільний зал декорований кульками та різнокольоровими паперовими стрічками. Для цього використовують, тканини, тюлі, живі та штучні квіти, бісер та біжутерію. Все більше уваги при декоруванні залу приділяють стилю весілля.

Музичний репертуар. Окрім вальсів і польок, від музичних гуртів тепер все частіше вимагають пісень з репертуару світових виконавців.  Набагато частіше почав зустрічатися ді-джей на весіллях. Або замовляють повністю “живих виконавців” .

Фото та відео. З активним розвитком техніки відчутно додалося роботи фото та відео операторам. Повністю відійшли в минуле часи, коли відео оператор, після весілля виймав з камери касету і віддавав молодятам. Зараз від них обох вимагається не тільки репортажна зйомка, але й потужна обробка та монтаж.

Мої прогнози стосовно весільної моди на майбутнє. Виходячи з тенденцій попередніх  змін, візьму на себе сміливість спрогнозувати як мінятиметься весільна мода найближчі кілька років. На мою думку тривалість весілля буде скорочуватись десь до шести годин застілля в ресторані. Роль тамади (ведучого) частково переросте в роль закадрового організатора, чи можливо ці обов’язки просто додадуться до тих, що вже існують.  Збільшиться кількість техніки та обладнання для відео, проекційних, світлових та лазерних спецефектів. На зміну музикантам з ноутбуком та синтезатором прийдуть потужні професійні музичні колективи з різноманітним репертуаром і поставленими голосами. Частішою стане організація весіль у різних стилях. На весіллі почнуться активно запроваджуватися  паралельні майданчики –  на одному працюють музиканти, на іншому дітей бавить клоун, ще на іншому виступають бармени і т. д.

Гм, стільки всього написав, а скільки ще думок до кінця не сформувалося! Але найголовніша – весілля змінюються, змінюються дуже швидко. Вони стають більш направленими на молодят, на їхні смаки уподобання та симпатії. І це добре, адже так хочеться щоб молодята спогад про цей день пронесли крізь все життя. І на своєму “золотому” весілля з ніжною посмішкою згадували про те, які вони були щасливі на першому своєму весіллі.

Весілля, Весільні традиції, Організація весілля , , , , , , , ,
5 Comments
  1. >>…весілля проводять в шалаші, але це вже швидше виняток з правила.
    Мав такий виняток цими вихідними:-)

    >>гості приходять на весілля щоб їх бавили.
    Іноді важко переламати цей їх настрій “ну, чим ти нас здивуєш?”

    >>Весільні старости – п’яте колесо:-) Іноді справді тост навіть сказати не можуть. Ну і не треба.

    Щодо прогнозів, погоджусь з застереженям, це прогноз не на найближчі кілька років, а на 5-10 років.

    • Сергій("Ліки від розпачу") 17.08.2010 at 00:49 Відповіcти

      На рахунок професійних колективів з різноманітним репертуаром… – як я зрозумів це ви про оркестри?Так вони і сьогодні існують, правда не так масово. Хотів би зауважити, що сучасні весільні музиканти на сьогоднішній день переважно і є професіонали. Бо якісно виконувати весільний репертуар в два-три чоловіки і створювати ілюзію численного колективу і є професійність! Пригадайте- що змусило весільні “бригади” скоротити штат з 5-7 чоловік до 2-3? – Правильно – низька купівельна спроможність клієнтів… Отже оркестри з чисельним складом переважній кількості клієнтів найближчим часом не загрожують! Бо я особисто не настільки оптимістично дивлюся у економічне майбутнє нашої України, як автор статті… Хоча з рештою тенденцій висловлених паном Романом-цілком погоджуюсь.

  2. В жодному випадку не хотів образити весільних музикантів – відчуваю до них тільки велику повагу. Мав на увазі так званих “кнопочників”, котрі ні грати не вміють, ні співати – не співають. Такі собі весільні ді-джеї з кляпою.

  3. Завжди цікаво почитати думки досвідчених спеціалістів))

  4. А шалаші зараз знову повертаються у весільну моду. Тільки то вже не ті шалаші на городі біля хати, прикрашені ялинкою і стрічками, а такі шикарні шатра, обладнані ну зовсім по-гамериканськи! І обслуговування можна замовляти в ресторанах “на виїзд”, тобто батьки не повинні метушитися з голубцями і мити посуд.
    А коли холодно, то ті шатра обладнують “уфо” і можна таким чином до жовтня святкувати весілля. Правда, коли сильний дощ падає, то не дуже весело.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *