31.08.2012

Ведучий, тамада, староста чи МС?

Старости на весіллі ріжуть коровайДосить часто за останні кілька років мене називали тамадою, ведучим, МС і, якось навіть, старостою. Така ситуація складається через невизначеність,  а швидше, через не розуміння термінології. Для одних немає жодного значення як називається професія людини, котра проводить свято, а для інших я обов’язково маю бути ведучим (і в жодному разі, не тамадою), тамадою (аж ніяк не ведучим), а інших аж в піт кидає коли чують МС. Насправді, професіонал своєї справи може виконувати роль і ведучого і тамади і МС – залежно від поставленого перед ним завдання. А часто, він навіть поєднує кілька цих понять на протязі однієї вечірки.

Але, щоб внести ясність в питання термінології та обов’язків, хочу розповісти як я розумію та трактую терміни тамада, ведучий, староста та МС.

Староста – зустрічаються тільки на весіллях, як правило, це активний гість зі сторони нареченого чи нареченої, головним завданням якого є розпочати весілля з молитви, слідкувати за дотриманням традицій та звичаїв регіону, надавати тости і провести один-два конкурси на весіллі. Часто, тамади-початківці плутають свої обов’язки з обов’язками старости.

Тамада – (груз. თამადა — розпорядник бенкету, масового заходу,) це людина, котра, разом з замовниками, розробляє концепцію та сценарний план свята, пише сценарій, пропонує стиль декорування та артистичного (балет, вокалісти, артисти оригінального жанру) наповнення заходу. А ще, протягом всього  свята займається загальною координацією (подачі страв, вихід артистів, спецефекти) і оперативно коригує сценарний хід свята залежно від зміни обставин. Він проводить розваги, конкурси та ігри з гостями, тонко відчуває їх настрій та веде з ними цікавий та дотепний діалог. На весіллі він також (за бажанням замовників) слідкує за дотримання традицій та проведення необхідних ритуалів.

Роман Метельський проводить виїзну реєстрацію

Ведучий – проводить розваги, конкурси та ігри з гостями, тонко відчуває їх настрій та веде з ними цікавий та дотепний діалог. Слідкує за дотриманням сценарію, оголошує виступи артистів та надає слово для тосту. В роботу над концепцією свята та написання сценарію він включається на останньому етапі підготовки.

Роман Метельський на тематичному гангстерському весіллі з дружками

MC – (скор. англ. Master of Ceremonies) не тільки веде вечірки, але і представляє гостей, діджея, учасників, проводить конкурси; в його завдання входить «завести натовп». Він повинен «відчувати» аудиторію, її побажання і настрої. Він повинен володіти значним словниковим запасом, почуттям гумору, вміти імпровізувати – так пояснює цей термін вікіпедія. МС більше асоціюється в нас з дискотечними вечірками і часто його роль бере на себе ді-джей.

Отже, як ви змогли переконатися, терміни та обов’язки людей, котрі працюють з мікрофоном, досить часто перетинаються, або відрізняються тільки в площині формату вечірки.


Если у вас огромная ферма с большим количеством  посевных площадей или ваша дача едва вмещает четыре грядки, в любом случае посевной календарь поможет избежать неприятных моментов и засеять вовремя.

Весілля , , , , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *