27.08.2012

Розмова з Назаром Савком

Назар Савко та його опришки

Сьогодні на блозі бувалого тамади відкривається нова рубрика “Цікаві особистості”. Тут ми будемо знайомитися з цікавими людьми зі сфери української культури та мистецтва, будемо з ними спілкуватися та дізнаватися про них щось новеньке та цікаве.

І  сьогодні перший гість  рубрики “Цікаві особистості” відомий український співак, учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних проектів, львів’янин Назар Савко.

Вітаю, Назаре! Дуже дякую, що знайшли час для розмови. Адже після вашого дуже вдалого виступу у фіналі популярного шоу на 1+1 “ГОЛОС КРАЇНИ”, у вас. мабуть зараз час дуже обмежений. Тому одразу до справи.  Ваш творчий шлях на естраді свого часу розпочався з бойз-бенду «Четверта спроба», розкажіть про цей період.
Це був дуже яскравий період у моєму житті.  Перші спроби себе як поета та композитора. Розумієте, «Четверта спроба» це був синтез творчої молоді, котра хотіла зробити щось нове і незвичне. Таким чином у 1996 році ми створили бойс бенд «Четверта спроба»  до складу якого входили Захар Клименко, Назар Помірчий , Сергій Агапов і я Назар Савко))). Тоді все якось було легше, якщо ти був талановитий то ти мав змогу пробитись «на  естраду». Ми дуже багато гастролювали  і мали своїх прихильників. Нещодавно , до речі, переслуховував старі пісні  і зрозумів одну річ, що вони «живуть» їх цікаво слухати, можливо у майбутньому ми вдихнемо в них нове життя і їх знову почують люди. А доробок там великий , на два альбоми вистачить
Яку музику слухаєте ви коли не співаєте?
Відверто кажучи, я не слухаю музики. Чи то часу на це немає, чи просто хочеться відпочити від неї, щоб голова трішки відпочила, але фаворити серед виконавців є. В першу чергу це гурт «Тейк зет» від якого ми черпали натхнення під час роботи над «Четвертою спробою», дуже подобається співак Гару, я його для себе відкрив в Нотер дам де парі, ще Бруно Пелітьєрі……
Чи доводилось вам працювати на весіллях, ювілеях корпоративних вечірках і,  якщо так,  яка робота запам’яталася вам найбільше?
Ну який співак не працює на таких заходах? Звичайно працюю, особливо люблю співати на весіллях, там всі такі усміхнені і позитивні, білі і пухнасті.)))) А стосовно того, що мені запам’яталось найбільше, це був такий випадок: я гадав, що улюбленою піснею молодят є пісня «Ти просто слухай», власне її найчастіше просять, аби я виконав під час першого весільного танцю. І  тут молода просить мене ну заспівайте будь ласка…. І так ніби назву пісні забула, я впевнений , що вона просить мене заспівати «Ти просто слухай» і кажу, так, звичайно і  оголошую в мікрофон, що зараз прозвучить «Ти просто слухай», а вона на мене дивиться здивованими оченятами і каже : «ні,я хочу- «троянда плаче росою». Це була несподіванка.
Розумію, що запитання провокаційне, але, чи доводилося вам співати під плюсову фонограму?
Приходилось, на телевізійних записах і ВСЕ. Я не прихильник плюсовок. Мене Бог нагородив голосом , то навіщо я повинен когось обдурювати? Та й все життя вчився співати, спочатку у гуртках, потім у музичній академії, чи як звикли називати консерваторії. Виходячи на сцену потрібно віддаватись публіці, а як це можна зробити під плюсовку.Нещодавно знайшов творчих однодумців-музикантів.Тепер в мене свій рок бенд дратвовою рокенрольною програмою.
Що, чи може хто, у вашому житті стало вирішальним у виборі такої професії?
У мене ніколи не стояло питання з вибором професії, все склалось само собою. Гени зробили своє діло, адже мама була першою солісткою славнозвісної «Смерічки» , співала з Володимиром Івасюком, Назарієм Яремчуком, Василем Зінкевичем. Батько був засновником і керівником не менш легендарних колективів таких, як «Беркут» і «Олеся». Тому іншого шляху у мене не було.
Знаю що у 2000 році ви створили музичну студію «Джерело» у якій працюєте, наскільки мені відомо,  й досі, що стало поштовхом для її створення і чим вона є для вас?
Музична студія «джерело» перейшла мені  у спадок від батька, тільки раніше це було ВІА «Джерело», а ми зробили реорганізацію і згуртували навколо себе творчу молодь.  Для мене «Джерело» це місце де я пишу пісну пісні, це як «творча домівка», адже там я проводжу дуже багато часу. Окрім цього ми займаємось з дітками і з молоддю, вчимось співати, пишемо пісні і активно виступаємо. Я намагаюсь передати дітям усі свої навики.  «джерело» це невід’ємна частина мого життя. Працюючи з дітьми я молодію.
Дивлячись на ваших вихованців – яке майбутнє в української пісні?
Знаю ,що українська пісня буде процвітати. В нас є  програма з українськими народними піснями, правда аранжування усучаснені, перероблені на новий лад, окрім цього є програма , якою ми дуже пишаємось, вона називається «Молодь співає Івасюка», ми навіть диск видали з одноіменною назвою. Тому, якщо всі будуть такі свідомі, як вихованці музичної студії «джерело» то все у нас складеться, як найкраще.
Чи є у вашому репертуарі пісні іншими мовами  і ,якщо так, що підштовхує вас до таких експериментів?
Є, але це також  мої авторські пісні  перекладені  англійською мовою. Спонукав до цього банальний мовний бар’єр. Коли ми їздимо на гастролі за кордон, я хочу, щоб люди розуміли про що я співаю, а не лише слухали музику та ритми. Ще маю кілька польських пісень.
Чого чекати вашим шанувальникам від Назара Савка найближчим часом? Розкажіть про ваші плани.
Може це банально звучить, але у всіх співаків плани одинакові: нові пісні, нові кліпи і сольний концерт. Сподіваюсь, що ці мої плани і мрії незабаром стануть дійсністю.
І останнє запитання, що ви побажаєте тим молодим людям, котрі тільки пробують брати несміливі перші ноти?
Брати їх, пробувати і нічого не боятись. Хто як не Ви?
Щиро вдячний вам за такі цікаву розмову і бажаю вам втілення всіх ваших творчих планів, а нам – хорошої якісної української пісні.
Вам дякую за розмову. Від мене і від моєї творчої команди ми бажаємо Вам і всім читачам і активним користувачам сайту  доброї долі і слухайте якісну українську пісню. З Вами був Назар Савко, зустрінемось на концертах.


Якось шукав місце де можна цікаво відпочити в Криму і натрапив на сайт  http://www.dtakter.com/ Це сайт чудового пансіонату Ялти – «Будинок творчості« Актор ». Можливо вам там сподобається.

Цікаві особистості , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *