24.09.2014

Українська традиція – співана молитва на весіллі

Молитва на весіллі – завжди була чимось невід’ємним і традиційним в українському весіллі.

За останні роки ми звикли, що в сценарії традиційного українського весілля постійно з’являються елементи європейських традицій. Значно рідше, натомість, можна зустріти українські весільні традиції.

Українська традиція - співана молитва на весілліСьогодні хочу розповісти про традиційний український початок весільного застілля – про молитву на весіллі.

З давніх-давен наші предки розпочинали будь-яку трапезу з молитви. Не оминула ця хороша традиція й весільного застілля. Але на весіллі до молитви також додаються слова побажання міцного здоров’я молодятам, їх батькам та гостям, присутнім на весіллі.

Зазвичай молитвою розпочинає весілля або священик, якщо він присутній серед гостей, або староста. Він говорить кілька слів про молодят, батьків та вголос розпочинає промовляти молитву.

Але минулого року, я вперше побачив зміни в цій традиції, і, як на мене, в кращу сторону.  Молитву на початку весілля виконували дружки разом з нареченою – вони її співали. Виглядало ця дуже гарно. Справа в тому, що дружки, разом з нареченою, співали в церковному хорі і співана молитва була виконана професійно і щиро.

Зовсім недавно мені довелося вести весілля у Львові в ресторані “Дністер” разом з чудовим тернопільським гуртом “Отава”. Хочу одразу казати – команда працює “наживо” і дуже професійно. Репертуар дуже широкий (від українських вальсів та польок і до хітів європейської естради) і голоси дуже професійно підібрані.

Але найбільше мене вразила молитва, котру хлопці проспівали на початку застілля. Розпочав весілля староста і передав слово музикантам. Не буду довго про це розповідати – пропоную краще подивитися та послухати. Одразу прошу пробачення за якість зйомки – велася мобільним телефоном.

Впевнений, у вас уже склалося своє враження про побачене та почуте. Комусь це сподобалось, а комусь, можливо й не зовсім.  Але, впевнений, байдужим ця співана молитва не залишила нікого.

Цей маленький епізод весілля яскраво демонструє різноманіття українських весільних традицій і їх цікаве творче втілення.

 

Весілля, Весільні традиції, Цікаві особистості , , , ,
One Comment
  1. Отава у будь якому прояві молодці!!!!!!!! Слухаємо і черпаємо користь!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *