03.10.2010

Європейський сценарій весілля.

Молодята зі свічкою.Останнім часом чітко прослідковується тенденція до європеїзації українського весілля. З’являється багато елементів,  не властивих нашому весіллю. І досить часто поєднати побажання та бачення молодят з існуючими в певному регіоні, традиціями, досить важко. Не кажу вже що зробити повністю європейське весілля на пострадянському просторі ще досить важко. Недавно знайшов дуже цікавий сценарій весілля, максимально наближеного до європейського. На мою думку в ньому органічно поєднані усі елементи. Тому виставляю його тут на ваш розсуд. Скажу наперед – весілля відбувалося в Москві з нахилом до французького.

Весільний сценарій в європейському стилі
“Весілля Москва-Париж”

День весілля.

8:30 Подача машин до будинку нареченого.

8:30-9:00 Легкий фуршет в будинку нареченого.

9:00-10:00 Дорога від дому нареченого до дому нареченої.

10:00 Весільний кортеж під’їжджає до будинку нареченої. На ганку нареченого з друзями зустрічають подруги нареченої. Дівчата беруть під руки нареченого і ведуть його в хол будинку (квартири), де він буде знаходитись в очікуванні своєї коханої. Приблизно, через п’ять хвилин, двері однієї з кімнат відкривається, і батько нареченої підводить свою дочку до нареченого. Наречений стає на одне коліно, освідчується їй в коханні  і дарує їй весільний букет. Потім молодята та гості проходять в центральну залу (кімнату), де їх чекає легкий фуршет.

10:30-11:30 Дорога від дому нареченої до Палацу урочистих подій.

11:30-12:00 Підготовка до церемонії одруження.

12:00-12:30 Церемонія одруження.

12:30-13:00 Друзі, гості, і родичі вітають молодят,  інтерв’ю для відеофільму, і тост на честь молодої сім’ї. Пригубивши шампанське, молодята б’ють келихи на щастя (типово російський звичай) і зливаються в ніжному поцілунку. Наречений виносить наречену на руках з Палацу урочистих подій, а гості аплодують, і обсипають “молодих” рисом (або будь-яким зерном білого кольору).

13:00-13:45 Дорога від Палацу урочистих подій до церкви (Храму).

13:45-14:00 Підготовка до вінчання.

14:00-14:45 Церемонія вінчання.

14:45-15:00 Привітання молодят (те ж, що і в Палаці урочистих подій).

15:00-17:00 Весільна прогулянка. У теплу пору року, під час прогулянки вибирається красиве місце, де організується весільний фуршет. На весільний фуршет можна запросити одного, двох або трьох музикантів, які виконають романтичні мелодії і красиві ліричні пісні.

16:30-17:00 Фуршет у залі ресторану для гостей, які очікують молодят.

Весільний бенкет.

17:00 Весільний кортеж під’їжджає до місця святкування (ресторан, садиба, бенкет на природі під тентом або в наметі). На вході в ресторан молодят зустрічають гості, які розташовуються у вигляді живого коридору. Конферансьє просить кожного з гостей взяти жменьку пелюсток білих троянд для осипання “молодих” і приготуватися до урочистої зустрічі. Молодята виходять з автомобіля і йдуть до гостей. Попереду йдуть діти, хлопчик і дівчинка і осипають шлях перед молодятами пелюстками червоних троянд.

Конферансьє: Миру і злагоди, (разом з гостями), – любові та щастя! (Цей момент мені не особливо подобається)

Наречені йдуть крізь живий коридор, а гості їх осипають пелюстками троянд. Потім “молоді” проходять в хол ресторану, де їх чекає круглий стіл з пірамідально розставленими келихами з шампанським.  Молодята підходять до столу і беруть в руки два верхніх келиха, перев’язаних стрічкою.

Конферансьє: Шановні пані, панове, дорогі друзі, я прошу підійти і привітати молоду сім’ю і підняти келихи за щастя молодят.

Гості беруть келихи з шампанським, підходять до молодят, вітають нареченого і наречену, дарують квіти і подарунки, і п’ють шампанське за щастя нової родини.

Після церемонії привітання, конферансьє запрошує всіх до фуршетного столу і оголошує музичну паузу. Молодята під час Весільного фуршету, можуть привести себе в порядок, відвідати чоловічу і жіночу кімнати і т.д.

17:30 Конферансьє запрошує молодят і гостей до весільного столу (окремо ставиться стіл президії і столи для гостей на 6-8 місць). На столи розкладаються картки з іменами і прізвищами гостей, за якими гості знаходять свої місця.

Існує кілька варіантів розсадки на весіллі: американський, італійський, французький і англійський, але принципово один від одного вони не відрізняються. (про це напишу окремий пост)

Після того, як молодята та гості зайняли свої місця, конферансьє продовжує:  Будь-яке свято починається з красивого тосту, а особливо весілля! У давнину мудреці порівнювали молодят з маленькою зірочкою на сімейному небосхилі. З часом, пройшовши випробування і катаклізми, зірочка стає теплим і яскравим сонцем. Я хочу побажати молодятам, що б їх сонце гріло, але не обпікало, світило, але не засліплювало, і вказувало єдино вірний шлях їхнього сімейного щастя!

Гості піднімають келихи, п’ють  шампанське і аплодують нареченим.

Конферансьє: А зараз музична пауза і всім смачного. Звучить легка музика у виконанні струнного квартету або джазового ансамблю.

Після музичної паузи конферансьє надає слово батькам нареченого, потім батькам нареченої. Тост батьків нареченого, через невелику паузу – тост батьків нареченої.

Конферансьє: А зараз дорогі друзі, сюрприз! Зустрічаємо, красуню з серця Франції, з Парижа … Чарівна “міс Еротика”

Цей номер – весела пародія, у виконанні екстравагантної ростової ляльки, на еротичне шоу відомих французьких балетів “Мулен Руж” і “Лідо”.
Можливий і будь-який інший естрадний номер.

* Естрадні номери оживляють весільну програму і роблять свято більш динамічним і цікавим.

Конферансьє:
І знову, пані та панове, наше свято продовжує красива музика і у Вас є можливість підійти до винуватців торжества, поспілкуватися з ними і випити по келиху шампанського (20 хвилин легкої музики).

Конферансьє: І ще один сюрприз для наших гостей! Наступний номер на весільну містичну тему. Зустрічаємо, “Весілля вампіра”

Дуже динамічний номер з цікавою сюжетною лінією: – У залі під марш Мендельсона, з’являється дівчина в образі нареченої, і вибирає з залу собі судженого. Починається обряд вінчання, але раптом … в залі гасне світло, і наречена перетворюється на вампіра … (естрадні номери обираються за бажанням молодят).

Конферансьє: Отже, шановні гості, ми продовжуємо добру традицію тостів і поздоровлень. І зараз я хочу надати слово людям, які були присутні при знайомстві наших молодят, це близькі друзі нареченого і нареченої (або тільки когось одного) – Ольга і Костянтин.
Тост друзів.

Конферансьє: Пані та панове, завдяки Ользі та Костянтину ми дізналися багато цікавого про першу зустріч і знайомство молодят, але чи пам’ятають самі молоді свою першу зустріч. Отже, тільки сьогодні, весільне ток-шоу “Романтична зустріч”.

Конферансьє задає 3 питання нареченій, наречений в цей час слухає в навушниках музику, потім ті ж самі питання задає нареченому. Приклад питань: – “У чому були одягнені в день знайомства наречений і наречена?”, “Яка пісня звучала в цей день?”, “З яких слів почалося Ваше знайомство?”.

Після ток-шоу лунають оплески, і звучить пісня, яка звучала в день знайомства.

Конферансьє: А зараз я хочу оголосити “танець кохання”, “танець молодят”, оплески! Під час танцю молодят можна організувати викид повітряних куль. Під стелю вішається велика куля, наповнений конфеті і маленькими кульками. У момент кульмінації танцю, велика куля вибухає, і з неї вилітають маленькі кулі і конфеті. Видовище дуже яскраве і барвисте. (це можна використовувати якщо танець не постановочний, або якщо цей вибух обіграється в постановці танцю)

Після танцю “молодих”, конферансьє запрошує гостей на танцювальну, музичний перерву, а для тих, хто ще не готовий до танців – фуршет.

18:30-19:00 Танцювальна перерва.

19:00-19:15 Конферансьє запрошує всіх до святкового столу.

19:15 Подача гарячих закусок, звучить легка музика.

19:30 Тости гостей (за бажанням).

19:45 Конферансьє проводить ток-шоу (конкурс) “Традиції сучасної європейської весілля”. У дебатах, беруть участь всі бажаючі, які називають і описують весільні традиції.

20:00 Конферансьє: І знову сюрприз! Гарячий танцювальний дует з номером “Бразильське танго”

20:10 Конферансьє: А зараз, дорогі друзі, від класичних танців, ми перейдемо до сучасних, танцювальних мелодій. Отже, зустрічаємо гості нашого весілля, зірки Російської естради, модна група “Блестящие” (будь-яка молодіжна, танцювальна група).

20:10-20:40 Гурт “Блестящие”.

20:40 Конферансьє запрошує “молодих” і гостей до столу. Подача гарячих страв. Звучить легка музика.

21:00 Конферансьє просить гостей намалювати пам’ятний портрет молодят. Кожен з гостей підходить до полотна і привносить свою деталь до загального малюнку. Потім конферансьє показує закінчений шедевр і виставляє його на аукціон, серед присутніх.

21:20 Дискотека

22:20 Конферансьє оголошує про кульмінації весільного дійства, в залі гасне світло, звучить урочиста музика і вивозять весільний торт. У центрі залу, навколо торта загоряються петарди холодного вогню і утворюють чарівний коло. Молодята входять в коло і роблять надріз нижнього ярусу торта. Лунають оплески, наречені цілуються і з-під купола ресторану на “молодих” і гостей сиплються пелюстки троянд і повітряні кульки. Потім, перший шматочок торта конферансьє виставляє на аукціон.

22:35 Десерт.

22:45 Наречена кидає весільний букет незаміжнім дівчатам, а наречений підв’язку неодруженим кавалерам.

22:55 Конферансьє: Шановні молодята, а зараз я запрошую Вас на “танець бажань”, який стане яскравим завершенням нашої весільної програми. А Вас, шановні пані та панове, я попрошу утворити навколо молодят коло і кожному промовити побажання “молодим”. Наречені танцюють, гості промовляють побажання.

23:00 Урочиста промова молодят, кінець програми.

Ну от власне і все. Звичайно, цей сценарій не претендує на ідеальність, тому хочу вас просити: напишіть свою думку стосовно нього, побажання та ідеї. Наперед щиро вдячний.


Реклама на блозі:

Я завжди читаю найсвіжіші новини тільки українською мовою.

Багетная мастерская на Эспланадной в Киеве всегда готова вам помочь в изготовлении багетов и рамок на заказ на самом высоком профессиональном уровне.

Весілля, Весільні традиції, Організація весілля , , , , , , , , ,
10 Comments
 1. Українські традиції мені більш подобаються.

  • Тут питання смаку. Особисто я вважаю що сценарій весілля повинен бути зрозумілим, простим і логічним. А ще він має відповідати баченню молодят.

 2. Як на мене, то чи не забагато фуршетних столів? Таке враження, що молоді з голодного краю. Крім того, організувати на кожній точці перекус не так вже й просто і зовсім НЕДЕШЕВО!!!
  А повністю придуманий сценарій з чітко прописаними словами конферансьє і гостей виглядатиме штучно і нещиро.
  Розважальна програма примітивна, крім того, хто буде брати участь в тих виступах-гості??? Почитайте на блогах, це вже давно застарілий прийом і взагалі ніхто не хоче себе напрягати, та ще й на очах у всього чесного народу!!!
  І ладно, один виступ-це ще куди не йшло, але ж їх там енна кількість!!!
  А конкурси були б дуже доречні. Хай небагато, але людям це подобається.
  А взагалі, задумка хороша, тільки ще працювати і працювати над цим. Успіху!!!

 3. Прочитала даний сценарій, і була приємно вражена=) невимушений, легкий, я сказала б, “молодіжний” стиль. це те, що мені треба, але виникло одне питання: що робити з фатою? в українських традиціях є окремий обряд для її зняття, а як поступити з нею у європейському стилі? чи ходити цілий день у ній…буду вдячна за відповідь=)

  • В європейському варіанті фата – досить символічне явище. Це може бути квітка чи капелющок з зовсім маленькою фатою. Така фата не буде заважати протягом весілля. Якщо робити європейський варіант – тоді треба дуже добре продумати всі моменти і вибрати тільки ті, які вам подобаються. Можна зрештою використати дві фати – одна буде до ресторану, іншу (полегшену версію) використати в ресторані.

 4. Я б сказав що пора нам вже полегоньки змінювати формати наших весіль, скільки спостерігаю за гостями на весіллі то вони з більшою охотою проводять час за фуршетаминіж за нашими нескінченними застіллями. Ну хібаж у переїданні суть святкування такої події як весілля?)

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *