06.09.2011

Весільний торт – історія походження.

Триярусний блідо-рожевий весільний торт з фігурками молодят зверху.Кілька ярусів різного діаметру, білий крем, вишукані прикраси і фігурки наречених зверху – таким ми звикли бачити його в наш час. Але весільний торт не завжди був таким, яким ми знаємо його сьогодні.

Взагалі, явище весільного торта, в тому вигляді, яким ми бачимо його зараз почало формуватися в Англії, але розвивалося не без допомоги французьких кондитерів.

У середньовічній Англії весільний пиріг, хоч і називався пирогом, насправді не був пирогом у звичайному сенсі. Як правило, перед нареченим і нареченою складалася гірка з маленьких солодких булочок, і цілуючись над нею, молодята «прирікали» себе на щасливе багатодітне життя.

У 1660-х роках, за часів правління короля Чарльза II, один французький кондитер відвідав Лондон і був вражений тим, наскільки безладно і не естетично складалися в гору традиційні англійські весільні пироги. Образ гори булочок був обіграний, і безформна гора перетворилася у витончений торт, що отримав назву крокембуш. Це ефектний кремовий торт, чудове поєднання кремових кульок, складених у піраміду, прикрашену свіжими або зацукрованими квітами і горіхами, який користується популярністю і у сучасних молодят, особливо у французів. Конусоподібний весільний торт з еклірів з фігурками молодят зверху.

В Англії весільний торт аж до 17-го століття залишався досить скромним, у вигляді кексу з цукатами і горіхами. І тільки в 19-м столітті на весіллях європейської аристократії стали користуватися популярністю багатоярусні торти. Вважається, що багатоповерховий весільний торт винайшов в 18-м столітті один лондонський бакалійник. Йому дуже хотілося створити щось незвичайне, але придумати він нічого не міг, поки не звернув увагу на купол Сент-Брайдской церкви на Фліт-стріт. Починаючи з 17-го століття в Європі на весіллях було потрібно вже два торти – один для нареченої, інший для нареченого. Головною відмінністю торта нареченої було те, що в нього запікалося скляне кільце, вважалося, що дівчина, яка знайде у своєму шматочку кільце, незабаром вийде заміж. Торт нареченого прикрашався скромніше, ніж торт нареченої (до речі, тоді вже сформувалася традиція робити весільний торт або торт нареченої білого кольору, символізуючи чистоту і непорочність), але був значно більше за розміром. Найчастіше це був звичайний фруктовий пиріг.

Триярусний білий весільний торт з фонтаном у середині та фігурками молодят зверху.Триярусний біло-фіолетовий весільний торт з фігурками молодят зверху.Двоярусний блідо-жовтий весільний торт з фігурками молодят зверху.

Торт нареченого заздалегідь розрізали на шматочки, укладали в білі коробочки, обв’язували їх білою або срібною стрічкою або просто писали ініціали молодят і складали поряд з виходом. Гості, розходячись по домівках, могли захопити із собою такі коробочки, щоб передати тим, хто не зміг бути присутнім на весільному святі, або з’їсти самим на наступний ранок.

Двоярусний, стилізований під королівський, весільний торт з короною зверхуОдноярусний трьохколірний весільний торт

У наш час традиція торта нареченого не є обов’язковою, вона розглядається як непотрібний витрата, але якщо такий торт печуть, то намагаються в його оздобленні зобразити захоплення і інтереси нареченого, наприклад, печуть його у формі комп’ютера, футбольного поля, вітрильника, шахової дошки і т . д. Зараз для нареченого частіше печуть шоколадний торт, ніж фруктовий, і розміщують його на окремому столику поруч з головним тортом – тортом нареченої, а тільки після цього розрізають, шматочки кладуть у коробочки і передають гостям. Іноді торт нареченого пропонується на весіллі як альтернативний десерт.


Реклама в блозі: Можно очень долго и упорно бродить по просторам интернета и  искать все возможные скидки и купоны на скидки, а можно в одном месте встретить все скидки по купонам в Вильнюсе и не тратить понапрасну время.

Весілля, Весільні традиції , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *