17.08.2011

Правила поведінки для гостей.

Правила поведінки гостей, яких запросили на святкування весілля, дня нароодження, ювілею чи будь-якого іншого свята.Доволі часто доводиться спостерігати, як гості, котрих запросили на свято, ведуть себе не зовсім так, як того очікують винуватці. І дуже шкода дивитися на винуватців свята, котрі затратили певну суму, працювали над програмою розваг та виступів і, в результаті, стоять і  вже не знають що зробити, щоб догодити гостям. А гості не хочуть ні пити, ні закусувати, ні танцювати ні бавитись.

Щоб якось вплинути на таку ситуацію і змінити її в кращу сторону, попробую перрахувати “правила поведінки гостей на святі”.

Приходити на свято потрібно вчасно. Наша слов’янська натура проявляється не тільки в роботі, але й на святкуванні. Маю на увазі горезвісну непунктуальність. В більшості випадків, якщо гостей запросили на 17.00, то в цей час можна буде спостерігати максимум 30% гостей. Ще приблизно 40-50 % гостей будуть збиратися 30-40 хвилин, а всі решта будуть сходитись до самого вечора. Така ситуація частково або повністю руйнує план всього свята, адже ресторан не зможе видавати порційні страви, поки не буде більшості гостей, а святкова розважальна програма постійно переривається вітаннями та подарунками. Щоб уникнути великої кількості дискомфортних моментів на святі – першим правилом для гостей є вчасний прихід.

Віддати належне напоям та наїдкам. Ще однією особливістю українців є гостинність. Ми прагнемо нагодувати на напоїти гостей так, щоб вони не могли вийти з-за столу. Тому напоїв та наїдків на столах завжди багато, але коли гості нічого не їдять та не п’ють, у господарів складається враження, що все несмачне. Тому, щоб не ображати винуватців свята, чемні гості завжди принаймні попробують максимальну кількість наїдків і частину напоїв. Доречним буде похвалити страви та багатство столів.

Правила поведінки гостей, яких запросили на святкування весілля, дня нароодження, ювілею чи будь-якого іншого свята.

Розважатися. Звичайно, музичним супроводом свята зараз нікого не здивуєш. Музику ми чуємо і з телевізора, і з інтернету, і з телефону, і з величезної кількості різноманітних гаджетів. А виступи на святі, вокалістів, шоу-балетів, різноманітних артистів оригінальних жанрів затьмарюється величезною кількістю різноманітних розважальних шоу на телебаченні та в інтернеті. Це всі чудово розуміють, але господарі все рівно готують розваги для гостей, придумують конкурси та жарти. І наскільки їм стає приємно, коли гості їм трохи підіграють і веселяться “від душі”. Тому, танцюйте, коли звучить музика, приймайте участь в різноманітних конкурсах та розвагах, словом розважайтеся і винуватці свята вам цього не забудуть.

Правила поведінки гостей, яких запросили на святкування весілля, дня нароодження, ювілею чи будь-якого іншого свята.

Не пхатися зі своїм уставом в чужий монастир. Чи то молодята, чи то ювіляр чи ювілярка, чи господарі свята попередньо ретельно готуються до святкування і продумують його план та наповнення. І, в першу чергу, вибирають ті елементи котрі подобаються їм і більшості потенційних гостей. А часом, просто хочуть проявити нестандартний підхід до свята і здивувати всіх.  Інколи певні моменти бувають для гостей не зовсім зрозумілими і незвичними, але не критикуйте одразу – дочекайтеся чим усе завершиться. Тільки тоді можна буде зробити висновок наскільки вдалося свято. І, якщо молодята вирішили розпочати весілля з церемонії розрізання весільного торта чи ювіляр вирішив відсвяткувати свій день народження на даху хмарочоса чи посеред площі в центрі міста  – поставтеся до цього як до нового цікавого досвіду у вашому житті. В жодному разі не вказуйте як має відбуватися свято.

Правила поведінки гостей, яких запросили на святкування весілля, дня нароодження, ювілею чи будь-якого іншого свята.

Вчасно піти додому. На сьогоднішній день кожен ресторан після певного часу вимагає погодинної оплати за свої послуги. Це завжди враховують організатори свята, коли складають план святкового дня.  І завжди планують годину, о котрій гості мали б піти додому. Тому, не рекомендується вганяти господарів в зайві видатки і танцювати та бавитись до першої маршрутки. Чемні гості йдуть додому тоді, коли офіційні церемонії та ритуали завершені.


Реклама в блозі: Очень хорошо, что в наше время можно заказать доставку суши на дом. Всегда есть возможность побаловать себя чем-то вкусненьким и экзотическим, даже не выходя из дома.

Весілля, Організація весілля, Щось цікаве , , , , , , ,
3 Comments
  1. Дуже актуальна стаття, на жаль, з цих всіх рекомендацій гості дотримуються лише однієї – швидко йдуть додому. І не з поваги до господарів, а просто бо “так хочеться”.
    І якщо з вчасним приходом ще більш-менш ситуація (ну зіпсують пів першого заходу, то ж ще не вся забава) і якщо пхаються з порадами – то не так помітно, а от щодо споживання страв і “забавляння” – ото справжня біда.
    Зовсім нещодавно мав випадок, коли через 30 хв. після початку першого столу із 70 гостей біля 30 пішли на перекур в альтанки, протягом наступних 30 хв. – ще 20 гостей. І ніби готували смачно, і душно не було, а гості “перекурювали” до кінця першого столу, ледве їх зігнали зусиллями батьків на 1 танець, та й з конкурсами було все те саме… Не розумію, невже то цікаво, прийти на весілля і всю забаву просидіти в альтанці???
    Я завжди молодятам під час передвесільного “інструктажу” даю “пам’ятку” де розписані всі рекомендації для молодят, дружбів, дружок. Може то й для всіх гостей таке робити? 😉

  2. Бедзю Іванишин 20.08.2011 at 01:06 Відповіcти

    Так!!! “Золоті слова” Оце все сказано про культурний рівень свята, який, на жаль, рідко коли зустрінеш(((. Дійсно дуже важко ( в більшості випадків) зібрати всю “чесну громаду” на танц – пол! Половина на двір – курити 1 год(як воно банально і тупо! ), Друга полвина постає і стоїть… Дивиться… (як правило закомплексовані люди), третя, що тепер саме нйгірше, іде “трощити” ті фуршети… Самогонний стіл, фруктовий, конячний, і тд! Їх звідтам не можливо відігнати якою би цікавою програма не була! І ще є один важливий аспект! Провірено! Щоб зібрати більш – менш трішки публіки на танц – полі, тре щоб МОЛОДЯТА брали участь у танцях і конкурсах! (коротше – були присутні на танц – полі) Перед весіллям завжди на то натякаєм при зустрічі. А тепер ще пішла нова мода, АБСУРД, забирати фотографом і відографом молодят і дружбів з дружками на всілякі там “сесії”! Ото вже 100% по забаві! Люди добрі читайте “ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ” і не робіть помилок! Тоді свято буде 100 % вдалим!

  3. Дякую щиро!!!Перечитала майже всі ваші статті)Багато корисних порад для ситуацій,які найбільш неочікувані…Якраз готую вечірку піратської тематики! А щодо “як зібрати гостей до купи” маю теж цікавинку!На моєму весіллі столи,музиканти,танцпол,фуршет – все було в одному величезному залі,поділеному на сектори.І всі на початку виходили на вулицю(хто по телефону,хто на перекур), а вже під вечір був такий дощ,що ніхто вже нікуди не рвався)))всі разом танцювали і гуляли аж до закінчення святкування)))Тільки на 30-ти хвилинне припинення дощу ми встигли подивитися салют,який зазвичай і пречудово доповнює святкування.Отож ,і погода може допомогти)Успіхів вам і вашій справі!!!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *