01.05.2013

Тімбілдінг – або корпоративний відпочинок з користю

Тімбілдінг - або корпоративний відпочинок з користюЗа останні кілька років в нашому суспільстві з’явилися та уже міцно закріпилися світові елементи сучасної корпоративної культури.  Хоча про багато з них ми маємо тільки дуже поверхневе уявлення і часто-густо використовуємо їх далеко не на сто відсотків.

Одним з таких елементів, про який я хочу сьогодні поговорити, є корпоративна вечірка, або, як у нас зараз більше прийнято називати “корпоратив”. Якщо в двох словах – корпоративна вечірка – це зустріч працівників однієї компанії (як варіант одного підрозділу) в поза-робочий час з метою відсвяткувати якусь подію. Здебільшого такі зустріч зводяться до застілля зі вживанням певної кількості алкоголю і розважальної частини (танцювальна частина, виступи різноманітних артистів тощо.) Звичайно, така схема має право на життя і дуже потрібна, особливо в зимовий період року.

Але, коли на вулиці припікає і набридло сидіти і задушливих приміщеннях, хочеться кудись “на природу” до річки чи озера, до лісу чи бодай на невелику галявину. Це якраз наступає “шашличний період” і розпочинаються корпоративні виїзди за межі міста. Ось тут якраз буде дуже корисно використати елементи тімбілдінгу.

Що таке тімбілдінг?

Тімбілдінг, або командоутворення (англ. Team building – побудова команди) – термін, що часто використовується в контексті бізнесу і вживається до широкого діапазону дій для створення та підвищення ефективності роботи команди. Ідея командних методів роботи запозичена зі світу спорту і стала активно впроваджуватися в практику менеджменту в 60 – 70 роки XX століття. І хоча саму ідею тімбілдінгу приписують японцям, кожен з нас може пригадати одні з перших його проявів ще з дитинства на елементарному прикладі перетягування канату.  а найперші літописні згадки про вправи з формування командного духу зустрічаються, як це не дивно, в українському козацтві. Ці згадки стосуються вишколу козаків-розвідників (пластунів).

Тімбілдінг - або корпоративний відпочинок з користю

В наш час тімбілдінг є однією з перспективних моделей корпоративного менеджменту, що забезпечують повноцінний розвиток компанії, і є одним з найбільш ефективних інструментів управління персоналом. Командо-згуртування націлене на створення груп рівноправних фахівців різної спеціалізації, що спільно несуть відповідальність за результати своєї діяльності і на рівній основі здійснюють розподіл праці в команді.

Переваги тімбілдінгу

Не буду переписувати вам всі функції та цілі тімбілдінгу  (ви знайдете їх у великій кількості довідкових ресурсів), а зупинюся на головних.  Це – використання частини часу під час виїзду на природу для згуртування колективу і набуття навичок командної роботи. За 2-3 години, поки готується шашлик і різні інші смаколики, працівники компанії будуть мати змогу не тільки розім’яти ноги і сідниці змагаючись у різноманітних конкурсах та змаганнях, але й навчаться правильно взаємодіяти в команді і вірно використовувати навички кожного її учасника.

Тімбілдінг – або корпоративний відпочинок з користю

Це дасть можливість краще виявити цікаві здібності кожного працівника і його лідерські задатки, а ще – це просто цікаво.

Сценарії тімбілдінгу

З власного досвіду можу сміливо заявити, що будь-яку тему можна використати для організації тімбілдінгу. Чи то сценарій фільму чи стиль у музиці, чи то особливості місцевості чи схильності колективу ваших працівників – все можна і потрібно використовувати. Це може бути і “Один день з життя козацького куреня” і за мотивами “Особливості національної рибалки” і класичний мотузковий курс і сплав гірською річкою. Словом, все обмежується вашої фантазією, бажанням зробити щось незвичайне та цікаве і вашим можливостями.

Рівні складності в тімбілдінгу

Тімбілдінг – це не просто звичайна розвага, це, в легкій формі, тренінг командних навичок і підхід до  формування програми тімбілдінгу повинен бути індивідуальний і ґрунтовний. Адже ніхто не відішле хлопчака, котрий тільки починає тримати рівновагу на велосипеді, змагатися з досвідченими байкерами. Схожа ситуація з тімбілдінгом, якщо ви ще жодного разу не поводили такі сценарні ігри, тоді варто спробувати з чогось легкого. Наприклад, це може бути день здоров’я на фірмі з чемпіонатом з пляжного волейболу та настільного тенісу чи недільне кулінарне шоу “День гурмана”. Але, якщо ваша компанія уже “бачила Крим і Рим і мідні труби” – тоді можливо вас зацікавить майстер-клас з дайвінгу чи курс виживання в горах.  Але, у будь-якому випадку, кожен сценарій повинен бути добре продуманий з точки зору техніки безпеки та організації.

Звичайно, традиційний виїзд “на шашлики” ніхто не відміняв, але урізноманітнити його цікавим сценарієм буде доречним і корисним для вашої фірми і для кінцевого результату – формування з окрекмих працівників єдиної дружньої команди, котра сміливо здолає всі складності сучасного економічного життя.


Если вы не успели вовремя приехать в Португалию или, хотя бы добежать до телевизора, тогда вы всегда сможете посмотреть Онлайн футбол чемпионат португалии на сайте parimatch.com даже с вашего смартфона.

Корпоративна вечірка , , , , , , , , , ,
3 Comments
  1. Дуже корисна штука – корпоративні вечірки. Але при неправильній організації зусилля йдуть “коту під хвіст”. Запитав колись знайомого, який працює в великій “софтверній” фірмі, що було на новорічній корпоративній вечірці – конкурси, шоу, розваги? Кумедну відповідь почув – “шось там було, але ми бухали і участі в тому всьому не брали”. От тобі і тімбілдінг)))

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *