21.07.2014

Весілля на виїзді

Весілля в Луцьку

Весілля на виїзді – це той випадок, коли ведучого запрошують провести весілля за межами своєї області чи звичного регіону. Якщо ювілей, корпоративна вечірки чи будь-який інший святковий захід не вимагає великих приготувань для поїздки в інший регіон, то до весілля потрібно ретельно готуватися. Хоча мені вже доводилося проводити весілля в Рівному і в Тернополі і, навіть в Дніпропетровську, але кожна така поїздка є особливою.Наступної неділі буду вести весілля у Луцьку і на прикладі підготовки до нього, розкажу про кілька нюансів.

Весілля на виїзді – підготовка молодят

Одним з перших складних моментів при організації весілля на виїзді є складність в спілкуванні. Так, звичайно, в наш час і телефони і скайп доступні практично всім, але особистого спілкування вони ніколи не замінять. Тому краще один раз особисто поспілкуватись за філіжанкою кави, ніж десять разів по скайпу.

Мені в даному випадку повезло, бо молодята навчаються у Львові і складності зі зустріччю не виникало.  І ці особисті зустрічі дали мені дуже багато в плані розуміння бачення молодятами свого весілля.

Весілля на виїзді – нюанси місцевих традицій

Навіть у Львові на кожній вулиці є свої особливості та нюанси весільних звичаїв, вже не кажучи про сусідню область.  Тому, їдучи вести весілля навіть в сусідню область, потрібно добре вивчити всі можливі нюанси. Самі молодята можуть всього не знати, тому краще розпитувати в батьків чи в колег по цеху (весільних музикантів, ведучих, організаторів, котрі працюють в регіоні). Додатковим корисним джерелом інформації можуть стати працівники ресторану, де відбуватиметься весілля, але їх, як правило, розпитуєш коли уже приїхав вести весілля і не завжди можеш приготувати якісь необхідні елементи. Пригадую як, свого часу, розпитував в адміністраторів ресторану нюанси розрізання короваю  на Бродівщині.

Зараз мова не йде про якісь дуже специфічні регіональні особливості весільних традицій, головне зрозуміти загальні нюанси. Наприклад, під час підготовки до весілля в Луцьку, я дізнався, що, в більшості випадків, воно завершується до дванадцятої години ночі і розпочинається близько третьої-четвертої години дня (маю на увазі – розпочинається в ресторані).

В цьому конкретному випадку мені повезло, бо планування весілля відбувається разом з агенцією святкових послуг “Персона Грата” і велику частину сценарних та звичаєвих моментів вони беруть на себе.

Агенція Святкових Послуг "Персона Грата"

Весілля на виїзді – особливості весільного залу

Ще однією складністю при підготовці до ведення весілля на виїзді є неможливість (в більшості випадків) приїхати в зал на стадії підготовки.  Адже саме планування залу, особливості акустики, рівень освітленості та багато інших нюансів дуже сильно впливають на роботу ведучого на весіллі.

Що мається на увазі, наприклад, мені, для комфортної роботи на весіллі, потрібно щоб перед столом молодят було якомога більше місця. Адже це є найкраща позиція для проведення всіх конкурсів, виголошення тостів батьками і привітання молодят запізнілими гостями. Не в кожному залі і не при будь-якій кількості гостей вдається отримати таке місце. Але, часом достатньо просто приїхати в зал напередодні весілля, побачити все на місці і домовитися з адміністратором закладу, котрий буде керувати розстановкою столів.

Ще одним нюансом є місце для розташування звукового забезпечення весілля і місце розташування звукорежисера.  Звуковий супровід повинен бути комфортним, чистим і не тиснути комусь на вуха. Словом всіляких нюансів є багато.

В моєму випадку я отримував інформацію з офіційного сайту ресторану (люблю коли ресторани мають свої сайти), з фото майбутніх молодят та від організаторів весілля. Можна сміливо сказати що, стосовно особливостей залу, я максимально готовий :-).

Весілля на виїзді – забувати нічого не можна

Поїздка в інший регіон повинна бути добре спланована та організована. Потрібно врахувати час на дорогу і на можливі непередбачувані фактори – на зразок транспортний корків, пошуку самого ресторану (навіть при наявності gps) та інше.

Також потрібно ретельно кілька разів перевірити весь необхідний реквізит, все технічне обладнання, продовжувачі, кабелі, шнури і так далі., бажано щоб усього був запас, щоб не довелося бігати і шукати де можна докупити продовжувач чи кабель.  Словом, забувати нічого не можна.

Звукове обладнання

Здається згадав усі головні нюанси. Обіцяю, після повернення, докладно розписати як все пройшло і про всі нюанси Луцького весілля.

Весілля, Організація весілля , , , , , ,
5 Comments
  1. А де мої копірайти на фотку “сам знаєш кого”? 😉

  2. Ше чекаю на реакцію сам знаєш кого )))

  3. Це напевне складно. Вже в Житомирі москалячі звичаї і пісні на суржику – це так бісить, то ж не уявляю, як у Дніпроперровську вести весілля, чи десь східніше..

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *