За останні кілька років багато невеличких ресторанів розрослися у великі розважальні комплекси, де одночасно можна проводити два, часом і більше весіль. З одного боку відсвяткувати своє весілля в улюбленому ресторані для молодят дуже приємно, але чи завжди компроміс між святкування весілля в окремому, може й не такому улюбленому ресторані і рестораном своєї мрії, але разом ще з однією парою, виправдає Ваші сподівання?
Сьогодні не буду зупинятися на позитивах улюбленого розважального комплексу – ви його й так знаєте. Хочу розповісти про можливі недоліки такого поєднання.
Чи достатньо у ресторані персоналу для обслуговування двох весіль?
В більшості випадків, щоденний персонал ресторану не передбачає обслуговування двох весільних вечірок одночасно. Мається на увазі і персонал кухні і персонал в залі (офіціанти, бармени тощо), адже щоденно у більшості закладів немає достатньої кількості відвідувачів, щоб забезпечити всіх роботою. А заклади, котрі можуть похизуватися постійними “аншлагами”, переважно не беруть замовлення на весілля, оскільки їм це не особливо вигідно.
Тому, при проведенні одночасно двох весільних вечірок в одному комплексі є великий ризик того, що кухня буде запізнюватись з подачами страв і розтягувати застілля через елементарний брак і робочих рук і технічного обладнання для роботи.
Окремо варта зазначити що, при узгодженні меню, адміністратори будуть старатися запропонувати обом замовникам максимально схоже меню, щоб спростити роботу кухонного персоналу. Адже набагато простіше зварити картоплю для двох весіль, ніж готувати на одне весілля картоплю, а на інше – сирну запіканку.
Також офіціанти, які в звичайному режимі обслуговують близько сотні людей протягом дня, не зможуть приділити достатньої уваги двом сотням гостей у двох сусідніх залах.
Звичайно, є приємні винятки з цього правила, адже заклади, котрі працюють на майбутнє і дбають про своїх клієнтів, завжди мають і достатню кількість кухонного начиння і викликають на весільні вечірки додатковий персонал.
Музичний супровід весіль може перекриватись.
Хочу розповісти про випадок на одному весіллі, коли я, як ведучий практично не міг працювати. В одному комплексі проходило одночасно два весілля і звукоізоляція приміщення була така, що коли на сусідньому весіллі гості кричали “Гірко”, молодята з нашого весілля смикалися вставати і цілуватись. Вже не кажу про випадки, коли в найзворушливіший момент тосту мами нареченої, на сусіднє весілля прийшли гості і музики заграли їм марша.
Особливо пікантно виглядав перший танець молодят під пісню Френка Сінатри, коли з сусіднього залу лунали слова пісеньки Дзідзя “я хочу ту малу…”. Звичайно, багато складних моментів можна було перевести в жарт, але перекричати в мікрофон слова пісні “О боже, какой мужчина…” і пояснити гостям що зараз наречена танцює з батьком – гм.. досить складно.
І знову трохи позитиву, приємно, що залів з такими особливостями акустики залишилось не так багато, але перевірити ці особливості все ж варто. Зробити це можна під час вибору місця для святкування приїхавши в ресторан в день, коли там проходять два весілля одночасно.
Два весілля мають бути територіально розмежованими в одному приміщенні .
Кожна наречена, в день свого весілля хоче бути найгарнішою, і її буде не зовсім приємно, якщо її весь вечір будуть порівнювати з нареченою з сусіднього весілля. А якщо порівняння ще й буде не на її користь, тоді свято сміливо можна вважати зіпсованим.
Окрім цього, на одному весіллі можуть бути музичні гурти, що сильно відрізняються гонораром та виконавською майстерністю, розважальна програма може сильно відрізнятись насиченням і, зрештою, гості двох весіль можуть бути зовсім різного матеріального достатку, соціальних, політичних чи інших поглядів. Така розбіжність під впливом алкоголю, може загострюватись у напрямку до “точки кипіння”.
Ще один нюанс, котрий трапляється досить рідко, але також може вплинути на настрій молодят та гостей, це стилізоване весілля по сусідству. Звичайно, якщо стилізація відбувається в рок-н-рольному стилі чи іншому, котрий не викликає неоднозначних реакцій – це добре. Але трапляються й дуже гострі стилізації на зразок “зомбі-весілля” чи весілля в стилі “крейзі”, тоді сусідство з такою вечіркою може викликати нерозуміння у гостей.
З цієї складної ситуації теж є вихід – окремі входи на різні вечірки і максимальне територіальне розмежування двох весіль. В багатьох залах це питання уже вирішене, але варто перевірити цей нюанс також.
Коли два весілля на одній території будуть доречними?
Після всіх пересторог і лякалочок, хочу додати кілька позитивних ноток і розповісти коли два весілля на одній території будуть доречними. Ну, в першу чергу, коли весілля відбуваються у друзів чи подруг, і багато гостей знаються між собою. Тут і готі зможуть відвідати обидва весілля і молодята мають можливість економії коштів на святковому феєрверку (один на два весілля), ба, навіть музичний гурт і виступи артистів теж можна замовити на два весілля один. Словом переваг у цьому випадку пре-достатньо, але треба бути на 100% впевненими, що обидві пари молодят зможуть і захочуть знайти спільну мову і можливих непорозуміннях.
Було минулого року певного роду “стилізоване весілля” по сусідству – на сусідньому весіллі замовили стриптиз. Половина чоловічого складу гостей вийшли в коридор подивитись, як стриптизерки в одих стрінгах повертаються після виступу по коридору в роздягалку)