06.07.2010

Особливості весільного меню

страви весільної кухніЗ давніх давен повелася у нас традиція гостей на весіллі годувати “на убій”, так щоб встати з-за столу уже не могли. На столах повинно бути стільки страв – щоб гнулися, а тарілки стояли в кілька поверхів. Якщо брати історичний аспект традиції – то тут усе зрозуміло, одним з основних критеріїв визначення заможності родини була можливість накрити багаті столи.
Але на сьогоднішній день така практика перегодовування гостей є вже не актуальною. Їжа вийшла з категорії “розкіш” в категорію “повсякденних потреб” і, в більшості випадків, перестала символізувати достаток. Тому напевно вже варто перестати зловживати “хлібом” в більше уваги приділити “видовищам“.
Якщо подивитися на сучасне українське весілля – воно, в переважній більшості, складається з трьох застіль і двох-трьох (залежить від того чи після третього застілля ще танцюють чи уже розпочинають традиційні моменти завершення) танцювальних блоків. З власного досвіду скажу що гості їдять за першим застіллям, за другим – вони закусують, а за третім – дегустують (хто ще в стані). Виходячи з цього спостереження і варто складати весільне меню.
Тепер стосовно кількості їжі, на мою думку, голодні роки на Україні пройшли і найближчим часом не очікуються. Здивувати всіх величезними порціями картоплі , капусти, різними видами м’яса, риби та інших наїдків, досить важко. На мою думку краще запропонувати гостям меншу кількість страв, але дорожчих і вишуканіших (виходить на ті ж гроші) і врахувати сезонні особливості. Що я маю на увазі. Влітку, коли спека на вулиці і достатньо тепло в ресторані, перенасичувати столи м’ясними стравами мінімум недоречно (більшість з них не з’їдять і вони просто зіпсуються), краще звернути увагу на сезонні овочі і фрукти. В зимовий період можна більший акцент зробити на м’ясні страви.
Непотрібно перенасичувати застілля великою кількістю змін страв. Якщо їх буде 2-3 – це добре, 4-5 – буде забагато, а 6-8 – явний перебір. Бо чим більше різноманітних подач страв ви замовите, тим довше гості будуть сидіти за столами. Таким чином на танці буде дуже мало часу. З досвіду, мав таке весілля, котре розпочалося о 16.00, а завершилося о 04.00. За цей час (за 12 годин) гості мали часу на танці 2,5 години – решта часу тривали застілля. Уявляєте скільки було страв?
Окремо хотів би сказати про такі традиційні страви для українського весілля, як кишка з капустою і картоплею в 23.00 та інше. Невже вам би дуже хотілося, після всіх наїдків, о 23.00 ще такої ситної страви? Думаю, ні. Тому варто пошукати якоїсь легшої для шлунку альтернативи.
Ось основні моменти весільної кухні, на котрі я хотів звернути вашу увагу. Бажаю вам вдалої підготовки до вашого свята і смачного!
Весілля, Організація весілля , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *