08.04.2013

Маленьке весілля – де економія?

Маленьке весілляНаші сучасні економічні передумови в нашій державі не сприяють накопиченню грошей для проведення пишних весільних святкувань.  Тому, багато молодих пар, в бажанні трохи заощадити гроші, стараються обмежитись скромними весільними церемоніями.

Але наскільки суттєвою може бути економія коштів на маленькому весіллі?  Для того, щоб дати ґрунтовну відповідь на це запитання, потрібно переглянути весільний бюджет і зрозуміти з яких видаткових частин він складається.

Незмінні витрати на весілля.

Навіть якщо організовувати маленьке весілля, без певних видатків важко обійтися. Наприклад, весільна сукня та аксесуари, костюм нареченого та аксесуари, послуги фотографа, послуги відеооператора, музичний супровід, послуги ведучого (а на невеликі весілля він просто необхідний, бо в іншому випадку ваші гості нудьгуватимуть), декорування залу і так далі.  Давайте спробуємо підрахувати приблизну вартість цих послуг.

Весільні-аксесуари-нареченої
Отже,

  • Сукня – прокат від 3000 грн;
  • Аксесуари до сукні – близько 2000 грн. (фата, взуття і так далі…);
  • Костюм нареченого – від 2000 грн;
  • Аксесуари до костюму – від 1500 грн. (сорочка, взуття, краватка і так далі…);
  • Музичний супровід – від 3000 грн. (кавер-гурт обійдеться від 8000 грн. );
  • Послуги фотографа – від 3000 грн. (найкраще від 4000 грн.);
  • Відеопослуги – від 3000 грн. (найкраще від 4000 грн.);
  • Послуги ведучого – від 2500 грн. (найкраще від 4000 грн.);
  • Обручки, церемонія реєстрації та інше (від 1000 грн.);

За скромними підрахунками, ми вже маємо суму від 21 000 грн. до 35 000 грн. Ця цифра жодного відношення до кількості гостей не має.

Витрати, що залежать від кількості гостей.

Тепер підрахуємо видатки, котрі залежать від кількості гостей. Меню на одну людину в ресторані коштує від 200 грн., якщо додати сюди алкоголь, тортики і  м’ясні нарізки –  сума складе близько 350-400 грн.  на одного гостя. Тобто, якщо ви плануєте запросити на своє весілля 20-30 гостей, видатки на їх гостину складуть близько 7000 – 12000 гривень.  Гадаю, висновки ви вже зробили.

весільне-застілля

Тиждень поправин після весілля.

Якщо ви запрошуєте на свою урочистість невелику кількість гостей, будьте готові до того, що вам доведеться накривати стіл ще близько тижня після весілля для всіх друзів, знайомих та колег по роботі, котрі не потрапили у список гостей на головну церемонію. Тут також є два варіанти – або робити це  в домашніх умовах, або, знову ж таки, запрошувати їх до кафе чи ресторану. Це, у будь-якому випадку, додаткова стаття видатків.

Фінансові висновки.

Виходячи з нескладної арифметики, котру ми з вами розглянули вище, невеликі за кількістю гостей весілля не є настільки вигідними, як може здатися. А, беручи до уваги той фактор, що гості можуть вам подарувати суму грошей, котра перевищить ваші затрати на їх гостину, можна сміливо стверджувати що урочистості зі середньою кількістю гостей 50-100 осіб – є оптимальними у фінансовому плані.


Если вы хотите удивить гостей и пригласить на свадьбу “звезду”, рекомендую неплохой каталог артистов Eventik.ru с прямыми контактами.

Весілля, Організація весілля , , , , , , , , , , , , ,
5 Comments
  1. Все правильно написано, якщо добре не обміркувати весільні витрати, то дійсно при такій економії можна втратити більше.

    Знаю ще одну причину обмеження кількості гостей. Схематично виглядає вона так: “Якщо я запрошу сусіда Івана, то доведеться запросити і Петра (бо то Івана брат), Петрову жінку, їх дітей, племінників, швагра, кума і коханку з чоловіком. А тоді вже треба кликати другого сусіда – Миколу, з приблизно таким самим комплектом родини.

    Тому часто й доводиться вибирати – або “тільки свої” (30-40) або “гуляє все село” (200-300). Середньостатистичне (80-120) весілля – як правило результат компромісів.

  2. Не хочу нікого ображати, але весілля – це пережиток минулого.

  3. Статья познавательная, но на личном примере могу не согласиться,
    осенью сестра выходила замуж, в загс розпись была не торжественная, это уже экономия, на неё поехали своей машиной жених+невеста, сестра невесты и мамы молодят) минус прокат машины и минус всякие украшения на нее, фотографировали сами) платье невеста покупала просто вечернее белое, это тоже минус половина суммы от свадебного платья.
    Потом вернулись домой, выпили шампанского, молодые заказли на 2 часа проф.сьемку, перед рестораном, это тоже экономия, видео не заказывали вобще, его впринципе смотрят пару раз после свадьбы и потом оно пылиться. В ресторане заказывали просто банкет на 30 человек, т.е. зал полностью не закрывали и музыка была та что играет обычно в ресторане, это тоже экономия, да в ресторане другие люди отмечали дни рождения и другие поводы, но они никак не смущали, это тоже самое, что на свадьбе, встречаются первый раз гости жениха и невесты, незнакомые друг другу люди) в итоге все было оч весело, люди с других столиков дружно подхватывали “горько” и заказывали в подарок песни молодым) которых впринципе не знают) была очень веселая и не принужденная атмосфера 🙂
    А на с экономленные деньги, молодые ночью после банкета улетели на 2недели в Египет.

    • “да в ресторане другие люди отмечали дни рождения и другие поводы, но они никак не смущали” – веселуха. А ще можна було на галявинці з канапочками і пивом сісти, бомжі б швиденько забирали порожні пляшки і зовсім би не смущалі. А якщо сісти біля смітника, то поприбирати можна б було дуже швидко.

  4. Світлана Шевчук 21.11.2013 at 18:32 Відповіcти

    Так, взагалі – кожному своє. Однак кожній дівчині хочеться хоч раз у житті бути принцесою на своєму балу.
    Хоча якщо усе у молодят складається добре у житті, то вони будь-яке весілля згадуватимуть із теплом та радістю.
    Дякую, пане Романе за чудову статтю.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *