29.07.2010

Як обирати тамаду

Це питання перед молодятами постає в будь-якому випадку. Звичайно, якщо вони вирішили замовити ведучого на своє свято. І вирішити його досить не просто. Але розпочнемо, отже:

Коли починати шукати ведучого? Як тільки визначилися з датою та місцем проведення весілля. Тоді у вас буде більше шансів зробити гарний вибір,  а не задовольнятися тим, хто буде вільним на день вашого свята.  Як правило хороших ведучих замовляють за півроку-рік до весілля.

Де шукати тамаду? Тут мабуть варто використовувати всі джерела. Розпитати друзів, у котрих нещодавно було весілля, переглянути рекламні оголошення в пресі, пошукати в інтернеті. І шукати потрібно заздалегідь і активно. Чим більше ведучих ви знайдете – тим більше шансів у вас вибрати найоптимальніший, для свого весілля, варіант.

Чоловік чи жінка? Вічне питання у виборі ведучого. Скажу вам чесно – немає абсолютно ніякого значення якої статі ваш ведучий – чоловік чи жінка. Справа тільки у професіоналізмі.

Про що питати тамаду? Найголовніше – чи вільний він (вона) на дату вашого весілля. Якщо зайнятий – варто гарно подякувати і попрощатися – а не кидати трубку.  Якщо ведучий вільний – потрібно повідомити йому про місце проведення вашого свята і домовитись про зустріч. Не варто одразу цікавитися сумою гонорару – краще це зробити при зустрічі, заодно вияснивши що вам ведучий на цю суму може запропонувати.

Про гонорар ведучого. Для початку вам потрібно скласти уявлення про ціни на послуги ведучого у вашому регіоні. Поспілкувавшись з кількома ведучими, ви зрозумієте що можна отримати на різні гроші. Адже за одні і ті ж гроші ви отримаєте приблизно однаковий рівень майстерності. Насторожити має або надто низький гонорар (працює початківець, або в людини негаразди з алкоголем чи концепцією весілля), або надто високий (ризикуєте в цю суму отримати виступи різноманітних колективів (танці, співи і т.д.), або “зоряну хворобу” ведучого).

Про стиль весілля. Кожен ведучий працює у своєму певному стилі – хтось в народному, хтось в європейському, хтось в молодіжному та ін. Вам слід визначитись який стиль вас більше цікавить і в такому стилі замовляти ведучого. Хоча багато ведучих говорять що вони “універсали” – неправда, кожен має свій стиль і манеру ведення.

На що потрібно звернути увагу? При розмові з ведучим зверніть увагу на його голос (не надто низький і не надто високий, чітка вимова слів), на зовнішній вигляд (одяг, зачіска, охайність) та на вміння слухати. Багато ведучих слухають тільки себе – це не найкращий варіант.

Як визначитися? Головним визначальним критерієм вибору ведучого має бути ваша особиста симпатія. Людина може бути найгеніальнішим ведучим, якщо вона вам не подобається бо викликає не зовсім позитивні емоції  – гарного свята для вас їй зробити не вдасться.

Весілля, Організація весілля , , , ,
5 Comments
 1. >>Коли починати шукати ведучого?
  Насамперед тамаду краще знайти ще до залу і скористатись його консультаціями при виборі залу.

  >>Чоловік чи жінка?
  Мені здається дуже поширений стереотип, що тамада – це пузатий дядечко середніх років. Жіночки, дівчата, хлопці – то вже відхилення від цього стереотипу. Відповідно, замовнику слід визначити для себе, наскільки він (або авторитетні для нього люди, батьки, наприклад) перебуває у полоні цих стереотипів. Бо якщо є упереджено негативне ставлення, то його важко побороти, та й для чого?

  >>Якщо зайнятий – варто гарно подякувати і попрощатися
  Ой, та пофіг

 2. Юрій Бульбах коментує: “дуже поширений стереотип, що тамада – це пузатий дядечко середніх років.”
  Мене якраз такі і відлякували чомусь…В основному користалася пошуками на форумах і переглядом коротких відео, то просто одразу відкидала варіанти таких дядечок, що казали: Нижче, ще нижче кланяйтеся батькам, молодята! Ви що їх не поважаєте?
  Мдя…і таке буває. А може то мало бути дотепно? Для мене тамада, це, перш за все, організатор, а не актор, який хоче перебрати на себе всю увагу. А взагалі я мріяла знайти у нас тамаду і музиканта (чоловік і жінка) разом. Знаю, що в інших містах України такі дуети дуже поширені…У Львові не знайшла, на жаль.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *