23.04.2012

Наступний тост Ваш, приготуйтесь!

Кадр з фільму "Кавказька полонянка"Мабуть чи не найстарішим традиційним елементом в кожному святковому застіллі не тільки в Україні, але й, мабуть, в цілому світі, є побажання. Побажання здоров’я, щастя, успіху, довголіття, достатку і так далі.  Коріння цієї традиції походить ще з тих часів, коли люди просили милості у богів і виливали чи спалювали на щось на жертовному вівтарі.

На щастя, в наш час ніхто жертв не приносить, а самі побажання трансформувалися у відоме усім слово – ТОСТ. Вікіпедія дає таке визначення цього терміну. Тост — промова, що передує розпиванню алкогольних напоїв. Побажання чи тост повинні містити вітання на адресу почесного гостя, що є приводом для зустрічі. Загальноприйняту форму побажання гостям процвітання, щастя тощо… І кожного разу, йдучи на святкове застілля, потрібно бути готовим, що вам доведеться говорити тост. Тому краще бути до цього готовим.

Тост дружки на весіллі

Тост потрібно готувати.

“Бажаю щастя, здоров’я, успіхів в роботі, злагоди в сім’ї…” – так звучить приблизно 90% відсотків тостів, котрі мені доводиться чути. І не тільки мені, і гості і винуватці свят чують ці слова разів 100 під час святкування. Набагато краще, перед тим, як збиратися у гості, підготувати тост, котрий би стосувався конкретної події чи конкретної людини. Найкраще запам’ятовується  щось оригінальне. Це може бути весела історія, кумедна ситуація (без образливих чи неприємних моментів ) за участю винуватців. Якщо нічого такого не приходить в голову, пошукайте якийсь гарний тост в інтернеті. Вибирайте красивий, і не довгий – легше буде запам’ятати  і гості не втомляться слухати. І ще маленька порада – перечитайте тост кілька разів, тоді він гарно вляжеться в пам’яті і ви будете менше підглядати в шпаргалку. Це на випадок, якщо вивчити на пам’ять не вдається.

Тост потрібно говорити голосно

Шептати тост потрібно голосно.

Сучасні технічні засоби дозволяють значно підсилити голос і транслювати його на великі відстані. Але це не привіт шептати ваш тост тихенько собі під ніс. Обладнання сприймає такий шепіт як непотрібний шум і вимикає мікрофон. В результаті, ніхто не почує вашого тосту і не допоможе жодна техніка. Тому говорити потрібно голосно і чітко.

Мікрофон потрібно тримати біля рота

Мікрофон – не скіпетр, в нього говорять

Також часто трапляються випадки коли і тост гарний, і  говорить людина голосно, але… не в мікрофон, котрий в цей час знаходиться де завгодно, тільки не біля рота. Мікрофоном відганяють мух, його використовують як указку, ним підтримують живіт на рівні пояса і хочуть щоб він ловив голос. Насправді мікрофон потрібно тримати на відстані 5 сантиметрів від губ (сірникова коробка), перпендикулярно до свого тіла, не облизувати його (це вже зробили до вас) і не крутити головою. Тоді звукорежисер за операторським пультом зможе ідеально підлаштувати обладнання під ваш голос.

Тост повинен мати гарний фінал
Красивий фінал.

Багато з вас пам’ятають короткі, ємні та цікаві тости Михалича з фільму “Особливості національного полювання”. Він завжди їх лаконічно і гарно завершував двома-трьома словами “Ну за справедливість!” Фінал вашого тосту теж повинен бути гарним і ефектним. Адже останні слова, згідно з психологією, запам’ятовуються найбільше. Окрім цього – гарний фінал допомагає гостям зрозуміти що уже можна пити! 🙂


Партнер посту:  Тем родителям, у которых очень малнькие дети, рекомендую сайт frisoclub.ru ребенок 2 месяца развитие – описано понятным языком и достаточно обширно.

Весілля, Вуличні дійства, Конференції та презентації, Корпоративна вечірка, Новий Рік, Тематичні вечірки , , , ,
2 Comments

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *