14.05.2012

Агенція чи “Шарашкіна Кантора”?

Івент компанія "Роги і копита" Останні кілька місяців мало не кожного тижня до мене телефонують різні люди з приблизно однаковими словами: “Добрий день! Ми новостворена агенція святкових послуг і хочемо з вами співпрацювати. Скажіть ваші розцінки.” Можливо початківці на ці слова й “купуються”, але я першим ділом запитую яку посаду займає на фірмі людина , що до мене телефонує, і скільки свят вона уже організувала чи провела. Якщо у відповідь чую “Яке це має значення?” чи “Ми тільки розпочинаємо”, розмова з мого боку переходить в русло елементарної ввічливості.

Зараз спробую пояснити усі причини такого ставлення до нових святкових агенцій і чим загрожує замовникам співпраця з такими агенціями.

До речі, періоди масового виходу на ринок нових івент-агенцій відбуваються кожного року, і переважно навесні. А циплят, як відомо рахують восени.

Відсутність досвіду в організації свят.

Чи ризикне хтось з вас постригтися в людини, котра перший раз взяла в руки перукарські ножиці? А чи погодитеся ви їхати в маршрутці, водій якої немає водійських прав? А тепер, чи довірите ви організацію вашого весілля людям, котрі тільки з боку бачили як працюють професіонали?

Молодята тягнуть "Запорожець"

Відсутність плану та логістики

Зазвичай агенції, котрі не мають досвіду в організації свят, не зможуть запропонувати вам концепції вашого свята і цікавого сценарію. А план святкового дня буде виглядати дуже загально та абстрактно.

Запрошені виконавці будуть різного професійного рівня (оскільки організаторам бракує досвіду та знань) і робота їх буде погано організованою. Був у мене такий випадок, коли агенція на корпоративну вечірку запросила два практично однакових народних етнічних колективи і жодного ді-джея чи кавер-гурту. І моєму звукорежисерові довелося виконувати роль ді-джея.

Ще одним важливим нюансом може бути відсутність логістики. Тобто Вам організатори  пообіцяють одне, а виконавцям  забудуть про це розповісти.

Перенасичення святкового дня.

Досить часто, в бажанні заробити більше і зробити свято “шикарним”, агенції надмірно насичують програму святкового дня різноманітними  виконавцями та виступами. В результаті все дійство перетворюється на великий концерт. Гості змушені весь час щось дивитися, кудись бігти і щось спостерігати.

Черга виконавцівЯк працюють справжні агенції

В професійній агенції вас, в першу чергу уважно вислухають і вияснять усі запропоновані обставини, тобто дату, місце проведення свята (якщо уже відомо), часові рамки та ваше бачення свята. Потім запропонують кілька варіантів концепції та сценарного плану. Коли ви визначитесь котрий з них вам подобається більше, розпочнеться скрупульозна робота над написанням сценарію та наповненням його виконавцями і дійствами, котрі будуть гармонічно та логічно доповнювати ваше свято.

Професійна агенція завжди працює прозоро і ви завжди будете знати за що, кому і скільки ви платите і скільки заробляє сама агенція.

Протягом всього свята працівники агенції будуть чітко контролювати дотримання сценарію та узгоджувати всі нюанси з артистами, сферою харчування  та технічними службами. Їх робота буде непомітною для стороннього ока, а свято пройде легко та невимушено.

Наречена з подружками

Про нові агенції

Звичайно, нові компанії з організації свят будуть виникати і надалі. І процес цей позитивний. Але коли таку компанію організовує людина, котра пропрацювала в цьому бізнесі бодай кілька років (не має значення чи ведучим, чи відео-оператором, чи ді-джеєм) – це добре, а люди, котрі бачили як професіонали організовують їх весілля, наступного дня відкривають свою агенцію – чи добре це? Адже, в кожній справі найважливіше – це знання, досвід, наполеглива праця, а ще 1 відсоток везіння.


Партнер посту: Лучший способ гарантировать себе качественные проектно-строительные работы  – это  заказать технический надзор.  Опытные специалисты проверят все от начала и до конца.

Весілля, Організація весілля , , , , , ,
One Comment
  1. Угу, є аналогічний досвід… Розвелось тих івент чудо-менеджерів…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *