25.12.2011

Цікаві факти про Новий рік.

Цікаві факти про Новий рікВ мене досить часто, в роботі над новорічним сценарієм, виникає потреба в цікавинках оригінальних та незвичних фактах стосовно зустрічі Нового року у різних країнах. А часом такий фактик наштовхує на концепцію цілого свята. Звичайно, можна залізти в інтернет і, витративши кілька годин, знайти все необхідне. Але, в арсеналі кожного ведучого уже є такі збірочки зібрані впродовж попередніх років. Є така збірка і в мене і зараз хочу нею поділитися – може комусь стане у пригоді. Можливо, на перший огляд їх і не настільки багато, але з кожного такого факту можна, трохи попрацювавши, розробити сценарій окремого новорічного дійства.

1. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні в 1843 році. Віддрукована літографським способом і розписана вручну фарбами листівки вийшли в світ накладом в 1000 екземплярів. До наших днів вціліли тільки 10 штук.

Перша в світі різдвяно-новорічна листівка

2. Видавець Луїс Пранг поширив в Америці англійську традицію надсилати друзям і родичам на Різдво вітальні листівки. У 1885 році він випустив вітальну листівку, на якій був намальований Санта Клаус у червоному костюмі. З тих часів Санта Клауса частіше стали малювати саме в червоній мантії. 1885 рік можна офіційно вважати роком народження Санта Клауса у такому вигляді як ми його знаємо.

Санта Клаус

3. Перші прикрашені ялинки з’явилися на території сучасної Франції в Ельзасі; як стверджують історики, це відбулося в 1605 році. Літопис свідчить: “На Різдво в тутешніх будинках встановлюють ялинки, а на їх гілки вішають троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру і мішуру”. Численна протестантська громада німецької області Вюртемберг перейняла це нововведення. Поступово ця традиція поширилася по всій Німеччині, а потім – і по всій Європі.

 Новорічна ялинка

4. За неперевіреними даними даними, перші ялинкові іграшки (скляні кулі) з’явилися в Саксонії вXVI столітті. Інші джерела твердять що перші скляні ялинкові кулі були зроблені в 1848 годув містечку Лауша в Тюрінгії, потім їх почали видувати в Саксонії в середині XIX століття. Пізніше з’явилися складні фігурки, птахи, виноградні грона.

Скляні новорічні іграшки5. 25 грудня 1895 для прикраси новорічної ялинки вперше була використана електрична гірлянда. Ялинка, на якій було запалено перша електрична гірлянда, стояла перед Білим домом у США. «Винахідником» гірлянди можна вважати телефоніста Ральфа Морріса – саме йому прийшла ідея розвісити на ялинці нитки електричних лампочок, які використовувалися в телефонних розподільних щитах.

Новорічна ялинка Перед Білим будинком

6. Згідно з давными переказами, в кінці XV століття, приблизно в 1493 році, італійський скульптор, архітектор, поет Мікеланджело Буонарроті вперше зліпив снігову фігуру. Хоча перша письмова згадка про сніговика зустрічається в книзі XVIII століття: там йдеться про «красивого сніговика» гігантських розмірів. Тільки в XIX столітті снігові творіння стали незамінним атрибутом Різдва і Нового року. 18 січня у світі святкують день сніговика!

Новорічний веселий сніговик

Цей список можна продовжувати та продовжувати, адже в світі існує надзвичайно багато різноманітних символів Нового року. Але найважливіший символ у вас у душі.  Це бажання зробити щось приємне своїм рідним та близьким і, хоча б на один вечір, відчути себе родиною.


Партнер посту: Если вы обладаете хорошим вкусом, но, при этом привыкли тратить деньги разумно, тогда  керамическая плитка Zirconio подойдет вам оптимально. Отличное качество гармонично сочетается с широким ассортиментом и приятной ценой.

Новий Рік , , , , , ,

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *