21.01.2012

“Вертепна ялинка”, або традиції галицького меценатства.

Благочинна акція "Вертепна ялинка"У нас, галичан, свята – це не тільки привіт гарно посвяткувати й побавитися, але й час подумати про тих, кому потрібна наша допомога та підтримка.

Власне з цією метою і відбулася 13 січня 2012 року у Львові на вулиці Масарика, 1  в ресторані “Вертеп -1” зустріч Нового року за старим стилем.

В рамках святкування проходила благочинна акція “Вертепна ялинка”, метою якої був збір коштів для Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення” що знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Короленка,1

Організаторами святкування та акції виступило керівництво ресторану “Вертеп-1”, фольклорний гурт “Джерело” та я, ведучий Роман Метельський.
Гостей ми запрошували на 19.30 з тим розрахунком, що до 20.00 всі позбираються. Ці півгодини всіх розважав відомий львівський саксофоніст Олег Баланко. Він виконував колядки на своєму інструменті.

 Саксофоніст Олег БаланкоСаксофоніст Олег БаланкоСаксофоніст Олег Баланко

Всіх гостей свята гостинно пригощав ресторан “Вертеп-1”. Страви були підібрані відповідно до формату свята та приготовані якісно та зі смаком. Були тут і голубці, і варенички, і огірочки, і оселедчик, і сальце – словом апетитний український стіл.

Гостина ресторану Вертеп-1

Першим розпочав святкову програму виступ відомого львівського скрипаля-віртуоза, учасника проекту “Шанс”, Олександра Божика. Він виконав кілька композицій та свій “коронний” номер – соло на одній струні.

Скрипаль-віртуоз Олександр БожикСкрипаль-віртуоз Олександр БожикСкрипаль-віртуоз Олександр Божик

За Олександром, на вечірку завітали щедрувальники з фольклорного гурту “Джерело”, зі своїм театралізованим дійством. Були тут і колядники і посівальники і навіть Смерть з Чортиком, котрий роздавав усім гостям різочки.

Фольклорний гурт "Джерело"Фольклорний гурт "Джерело"Фольклорний гурт "Джерело"

Далі заступник директора з навчально-корекційної роботи та з питань проведення експерименту комунального закладу Львівської обласної ради “Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення” Юлія Вікторівна Рибак, розповіла про ті складності та відсутність фінансування, з якими заклад зіштовхується кожного дня, розповіла про діток, котрі потребують допомоги та про успіхи своїх вихованців.

Заступник директора з навчально-корекційної роботи Юлія Вікторівна Рибак.

Під ялинкою знаходились символічні подаруночки і, з метою підтримати дітей з особливими потребами, перший подаруночок було продано з аукціону за 1000 гривень. Всі решта подарунки можна було вільно брати, залишаючи в кошичку біля ялинки довільну суму грошей на благочинність.  Хтось брав подарунки, а хтось залишав їх просто кладучи гроші у кошик. Залишені подаруночки також адресувалися дітям.

Аукціон першого подаруночкаВручення першого подаруночка переможиці аукціонуБлагочинні пожертви для дітей з особливими потребами.

Колядників, щедрувальників та посівальників у цей вечір було багато. З Філармонії завітав колектив з духовими інструментами під назвою “Мідні хлопці”. Їх виступ був трохи незвичним (колядки та духові дуже цікаво мікшувалися), але дуже гарним та професійним.

Гурт "Мідні хлопці"

Софія Федина потішила всіх вокальною майстерністю і виконала гарні старі та нові колядки. А згодом, в дуеті з Володимиром Окілком, прозвучали старовинні гуцульські колядки. Володя Окілко  ж виконав сольно, окрім  колядок, чудову українську пісню “Чорнобривці”.

Софія Федина - сольний виступДует Володимира Окілка та Софії ФединиВолодимир Окілко - сольний витуп

Особливо хочеться подякувати співачці Людмилі Ясінській, котра, не дивлячись на свою вагітність, прийшла та підтримала цю благочинну акцію. Та ще й не сама прийшла, а привела свою племінницю Юлію.

Виступ Людмили ЯсінськоїВиступ Людмили ЯсінськоїВиступ юної співачки Юлії

Далі гості мали можливість потанцювати та побавитись під гарну музику від колективу ресторану “Вертеп -1”, гурту “Три куми”. Хлопці гарно вловили загальний настрій та добре витанцювали всіх.

Гурт "Три куми"Танці в ресторані "Вертеп-1"Танці в ресторані "Вертеп-1"

Під час другого застілля всіх розважав справжній маестро духових інструментів, заслужений гуцул України Мирон Блощищак. Грав він як і на традиційних інструментах, так і на дуже незвичних, як то чарка з горілкою чи корок від пластикової пляшки.

Маестро Мирон БлощищакМаестро Мирон БлощищакМаестро Мирон Блощищак

Перед настанням Нового року за старим стилем, ми підвели підсумки благочинної акції “Вертепна ялинка”. Для цього двоє добровольців  з гостей провели підрахунок грошей. Їх виявилося 4570 гривень, 50 доларів та 50 євро. В присутності всіх, пані Оля  передала зібрану суму заступнику директора з навчально-корекційної роботи та з питань проведення експерименту Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів для дітей з тяжкими порушеннями мовленняЮлії Вікторівні Рибак.

Завершення благочинної акції "Вертепна ялинка"Завершення благочинної акції "Вертепна ялинка"Завершення благочинної акції "Вертепна ялинка"

 Новий рік за старим стилем усі зустріли колядкою “Старий рік минає” та келихами шампанського. Дванадцять дзвіночків принесли звстку що Новий рік наступив і святкування продовжилось.

Зустрчі Нового року за старим стилем в ресторані Вертеп-1

І тривало воно ще довго. Колядували та танцювали, співали та вітали один одного. Словом атмосфера склалася дуже родинна та затишна. Вже далеко за північ почали розходитися, але ще у дверях зупинялися та колядували.

Ну що ж, свято відбулося, і відбулося дуже гарно. Але ресторан “Вертеп” не каже вам “Прощавайте”, він каже вам “До нових зустрічей”! І вони точно будуть, бо ідей та планів дуже багато.

До нових зустрічей!
Ось такі вони, традиції галицького меценатства. І, якщо зібрані в цей вечір кошти, допомогли хоча б одні дитині, всі ми працювали не даремно.


Партнер посту:  Недавно искал в нете способ защитить свой автомобиль и случайно зашел на сайт formarol.ru пленка карбон на авто оказывается самый надежный и доступный для этого способ.

Новий Рік, Тематичні вечірки, Щось цікаве , , , , , , , , , , , ,
3 Comments
  1. Василь Барабащук 08.02.2012 at 20:29 Відповіcти

    Ви просто молодці!!!

  2. Світлана Шевчук 21.11.2013 at 18:24 Відповіcти

    Яка краса, пане Романе !!!!
    Ви профі. Хотілось би потрапити на таку вечірку …

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *